• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Pamiętacie te czasy, gdy filmowcy przychodzili na plan filmowy, rozstawiali swój sprzęt, kwaterowali swoje izdebki? Wszędzie gwar, krzątanina, nierzadko też zgrzytanie zębów, a żeby nakręcić w tym wszystkim jakąś sensowną scenę...  Zapomnijcie o tym. Relikt przeszłości. Dziś, aby nakręcić dobry film wystarczy wam bowiem tylko smartfon! No i odrobina przebojowości, ale ta przychodzi wraz z praktyką. Nie wierzycie? A co powiecie na eksperymenty Seana Bakera? A no dobrze, racja, nikt tego gościa nie zna... A Michel Gondry, reżyser m.in. Zakochanego bez pamięci? Dokładnie! W poszukiwaniu nowych horyzontów kinematografii, ten uznany twórca postanowił zwrócić się w kierunku współczesnej technologii, czego efektem jest krótkometrażowy film pt. Detour. Co prawda nie wiele w nim opowieści, ale nawet te 11 minut i ubercyfrowy aparat iPhone'a wystarczyły, aby zmieścić weń kwintesencję stylu Gondry'ego. Jest więc trochę fantazji, ździebka takiej pozytywnej naiwności, nieszablonowej narracji i trycykl. Dobra, trycykl nie jest stałym elementem twórczości reżysera, lecz po tym filmiku powinien on już nim się stać. Oglądajcie!

A gdyby i was naszła taka nagła chcica na zabawę w kinematografię, to Gondry przygotował klasyczny "magik reżyserii starter pack" w postaci kilku filmików instruktażowych. Teraz każdy z nas może zrealizować swoje marzenie!

Źródło: Youtube / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Rene Clair, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.