• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

W związku z filmem Creed: Narodziny legendy z 2015 roku, będącego sequelem i spin-offem filmów o Rocky'm Balboa, pojawiły się niedawno wypowiedzi Sylvestra Stallone na temat planów dotyczących nakręcenia drugiej części. Stallone umieścił na swoim instagramowym profilu kilka zdjęć zza kulis czwartej części Rocky'ego (1985 rok) z Dolphem Lundgrenem, grającym wtedy niepokonanego boksera ze Związku Radzieckiego imieniem Ivan Drago. Co więcej, aktor przedstawił także konkretne pomysły na fabułę drugiej części Creeda. Po zwycięskim pojedynku z Rickiem Conlanem, Adonis Creed miałby stoczyć pojedynek z Drago. Mogłaby to być forma zemsty za śmierć ojca, do której przyczynił się rosyjski bokser (całość przedstawiono w czwartej części Rocky'ego - przyp. autora). Wszystko znajduje się jednak na etapie planowania. Nie wiadomo także, czy Stallone powróci jako protegowany młodego boksera, a tym bardziej czy ponownie ujrzymy Dolpha Lundgrena w roli Ivana Drago.

 

Directing APOLLO AND DRAGO , The two best "cinema "boxers that ever lived!… Maybe it's time to try to again?

Post udostępniony przez Sly Stallone (@officialslystallone)

 

Really like this RARE picture... ROCKY making DRAGO'S life difficult between takes!!! #CREED 2 #MGM @dolphlundgren

Post udostępniony przez Sly Stallone (@officialslystallone)

Gdy Rocky mierzył się z Ivanem Drago w filmie z 1985 roku, trwała jeszcze Zimna wojna, a Hollywood wypuszczał produkcje ukazujące siłę Stanów Zjednoczonych w obliczu zagrożenia ze strony Związku Radzieckiego. W przypadku czwartej części Rocky'ego możemy mówić o metaforycznym triumfie wartości amerykańskich nad radziecką ideologią. Kolejna część Creeda, w przypadku zaakceptowania zamysłu Sylvestra Stallone'a, może zostać odebrana nie jako zemsta syna za śmierć ojca, a raczej przytyk wobec obecnej polityki realizowanej przez rosyjskie władze.

Źródło: Screen Rant / Ilustracja wprowadzenia: MGM

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.