Final Portrait – Geoffrey Rush w roli słynnego rzeźbiarza w zwiastunie filmu Stanleya Tucciego

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun filmu biograficznego o Alberto Giacometti, w reżyserii Stanleya Tucci, pt. Final Portrait. W rolach głónych występują Geoffrey Rush oraz Armie Hammer. Trailer znajdziecie poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=tUhUmbsjKVA

Zobacz również: Battle Of The Sexes – nowy zwiastun męsko-damskiej rywalizacji

Akcja filmu rozgrywa się w Paryżu w 1964 roku i opowiada historię niezwykłej przyjaźni między szwajcarskim rzeźbiarzem i malarzem, Alberto Giacometti (Geoffrey Rush) a Jamesem Lordem (Armie Hammer), amerykańskim krytykiem sztuki. Pewnego dnia artysta prosi swojego przyjaciela, aby dla niego pozował do portretu. Jednak sesja, która miała trwać tydzień, jest co chwilę zakłócana wizytami w bistro i długimi przejażdżkami samochodem. Alberto nie tylko zmusza Lorda, aby wielokrotnie przekładał podróż powrotną do USA, ale również wystawia jego cierpliwość i przyjaźń na ciężką próbę.

Stanley Tucci nie tylko zajął się reżyserią ale również przygotował scenariusz do filmu. Produkcja, która zadebiutowała na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, została dobrze przyjęta przez krytyków, niestety na razie nie wiadomo kiedy film ukaże się w polskich kinach.

Źródło: screenrush.com / Ilustracja wprowadzenia: Riverstone Pictures

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?