• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Reżyser Edgar Wright może się poszczycić filmografią składającą się z wartych odnotowania produkcji, które nigdy nie doczekały się kontynuacji, mimo iż często zdobywały uznanie widzów oraz krytyków. Jego ostatnie dzieło, Baby Driver, prawdopodobnie przełamie tą żelazną zasadą. Wright bowiem zdradził przedstawicielom portalu Empire, iż zmotywowany jest do nakręcenia sequela tego widowiska.

Studio spytało mnie o możliwość napisania scenariusza do kontynuacji mojego ostatniego filmu, co jest niezwykle zabawne, ponieważ ze wszystkich nakręconych przeze mnie dzieł, do tego konkretnego mógłbym to zrobić. Sądzę, iż mógłbym poprowadzić tę historię dalej, rozwinąć bohaterów. Szczególnie dotyczy to Baby, który dotarł do nowego miejsca.

Wright wyjaśnił, dlaczego nigdy nie doczekaliśmy się kontynuacji do takich filmów, jak Wysyp żywych trupów, To już jest koniec czy Hot Fuzz - Ostre psy (tutaj jednak przyznał, że jest potencjał na sequel), w następujący sposób:

W przypadku większości sequeli musisz coś wymyślić, dlatego wracasz do punktu wyjściowego, chyba że możesz pokierować wątkami nieco dalej, pójść głębiej. Sądzę, iż  rozważając sprawę potencjalnej kontynuacji Baby Driver, mógłbym jeszcze zrobić kilka rzeczy w wykreowanym świecie tego filmu. Mam pewnego rodzaju pomysł, że gdyby doszło do realizacji kolejnej odsłony, odmieniłbym pozycję Baby w światku przestępczym, zrobiłbym to w taki sposób, iż bohater nie byłby już uczniem.

21312412421 2Fot. Sony Pictures

Zobacz również: Spider-Man: Homecoming - nowy plakat, zdjęcia oraz okładki magazynu TotalFilm

Opis dystrybutora filmu (kino): Utalentowanego młodego kierowcę (Ansel Elgort), który zarabia na własne utrzymanie udziałem w napadach, przez życie prowadzi muzyka. To ona pomaga mu być najlepszym w tym, co robi. Kiedy poznaje dziewczynę swych marzeń (Lily James), postanawia porzucić przestępczą przeszłość i zacząć żyć normalnie. Zmuszony przez bossa mafijnego (Kevin Spacey), dla którego pracuje, do udziału w z góry skazanym na niepowodzenie skoku, ryzykuje utratą wszystkiego, co dla niego najważniejsze – miłości, wolności i muzyki.

Obsada filmu: Ansel Elgort - Baby, Lily James - Deborah, Jon Bernthal - Griff, Eiza González - Darling, Jon Hamm - Buddy, Jamie Foxx - Bats i Kevin Spacey - Doc.

Scenarzystą oraz reżyserem produkcji jest Edgar Wright. Według portalu EW zaprezentowana w filmie akcja jest idealnie dopasowana do muzyki słuchanej przez tytułowego mistrza kierownicy, pragnącego poprzez przeróżne rytmicznego utwory zagłuszyć ciągłe dzwonienie w swoich uszach.

Polska premiera filmu pt. Baby Driver zaplanowana jest na 7 lipca 2017 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia - Sony Pictures

 

Wiesz, co z tym zrobić


Bartosz Kęprowski

Bartosz Kęprowski

Redaktor

O mnie:

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.