Znamy reżysera oraz scenarzystę rebootu Klątwy!

Nicolas Pesce wkroczył na podkład rebootu Klątwy jako reżyser i scenarzysta. Informację podał portal Deadline. Projekt powstaje dla wytwórni Ghost House Pictures. W amerykańskiej wersji japońskiego przeboju, która to pojawiła się na ekranach kin w 2004 roku, główną rolę zagrała Sarah Michelle Gellar (Buffy: Postrach wampirów, Szkoła uwodzenia). Aktorka wcieliła się w studentkę biorącą udział w wymianie międzynarodowej. Bohaterka przeprowadziła się do Tokio, gdzie padła ofiarą nienawistnych duchów. Gellar ponadto powróciła w znacznie mniej udanym sequelu, obraz wszedł na ekrany kin w 2006 roku, lecz nie wystąpiła już w trzeciej, najgorszej odsłonie serii, przeznaczonej na rynek DVD. Japoński oryginał liczy obecnie aż dziewięć części.

261297.1

Zobacz również: Blade Runner 2049 – neonowa metropolia na nowej okładce magazynu EMPIRE!

Reżyserskim debiutem Pesce’a jest wydany w 2016 roku film zatytułowany Oczy matki. Reboot horroru Klątwa powstanie na podstawie scenariusza autorstwa Jeffa Buhlera (Nocny pociąg z mięsem). Jego produkcją zajmą się z kolei Sam Raimi, Rob Tapert i Taka Ichise.

W amerykańskim remake’u widzowie mogli podziwiać następujących aktorów: Jason Behr, KaDee Strickland, Clea DuVall i Bill Pullman. Z kolei w drugiej odsłonie wystąpili: Amber Tamblyn, Arielle Kebbel, Jennifer Beals i Sarah Roemer. W obu produkcjach pojawiła się także Sarah Michelle Gellar. Warto też dodać, że japoński pierwowzór niedawno skrzyżował drogę z serią The Ring – Krąg w pozycji zatytułowanej Sadako vs. Kayako.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Ghost House Pictures

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?