• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Zaskakujące słowa z ust producentki filmu Venom, Amy Pascal, wywołały duży ferment wśród fanów alterego Eddiego Brocka.

W ciągu ostatnich kilku dni, producentka Amy Pascal wielokrotnie zmieniała swoje stanowisko odnośnie tego, czy Venom będzie łączył się z Marvel Cinematic Universe. Wpierw potwierdziła włączenie do kanonu uniwersum, następnie zaprzeczyła, a obecnie twierdzi, iż zarówno Venom jak i Black Cat będą powiązane z najnowszą odsłoną Spider-Mana. Wszystko to wbrew wizji Kevina Feige'a, który nalegał, aby te produkcje nie należały do MCU.

Co jest naprawdę dziwne, to podejście Sony do tematu transformacji Eddiego Brocka. Początkowo mówiło się, iż Venom otrzyma kategorię wiekową R, co niekoniecznie wpasowywałoby się w ton filmów Marvela, ale miało by sens w przypadku ukazania w filmie tego, za co uwielbia się tę postać - wszechobecnego mroku i niepokoju. Właśnie dlatego dziwią plany studia, by z filmu zrobić... komedię. Według Amy Pascal, decyzja o zatrudnieniu reżysera filmu Zombieland, Rubena Fishera nie była przypadkowa, gdyż Venom ma być nakręcony w podobnym stylu.

Tom Hardy and VenomFot. Screenrant.com

Zobacz również: Historia Spider-Mana w MCU obejmie aż pięć filmów! Co z uniwersum?

Cóż, Ruben jest bardzo utalentowanym, ironicznym facetem. Odwalił świetną robotę z Zombieland, więc gdy pomyślisz o tym i zmiksujesz to z Venomem, to powinno Ci powiedzieć, w co celujemy.

Wychodzi więc na to, że studiu Sony zamarzył się ich własny Deadpool, co nie dziwi aż tak, gdy weźmie się pod uwagę, jak bardzo popularne stały się ostatnio ekranizacje komiksów z kategorią wiekową R. Dziwi jednak fakt, iż padło na Venoma.

Venom po raz pierwszy pojawił się w 1984 roku w komiksie Marvela pt. The Amazing Spider-Man #252 jako pozaziemska forma życia będąca kostiumem Spider-Mana. Dopiero po kilku latach stworzenie opuściło Petera Parkera i przeniosło się na fotografa Eddiego Brocka, dając początek Venomowi. Od tamtej pory postać pojawiała się w wielu formach i posiadała licznych gospodarzy. Jeśli chodzi o duży ekran, to Venoma mogliśmy zobaczyć w Spider-Manie 3 w reżyserii Sama Raimiego. Wtedy wcielił się w niego Topher Grace. Od 2007 rou krążyły plotki dotyczące produkcji poświęconej wyłącznie tej postaci, jednak wszelkie próby wcielenia w życie tego pomysłu spełzły na niczym. Jeszcze w 2013 roku reżyserem tego obrazu miał być Alex Kurtzman, lecz obecnie w żadnym razie nie jest on związany z realizowanym projektem.

Źródło: outerplaces.com / Ilustracja wprowadzenia: Empire.com

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krzysztof Wdowik

Krzysztof Wdowik

Stały współpracownik

O mnie:

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.