• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Brakuje wam obecnie takich filmów jak Goonies? Rodzima kinematografia przychodzi z pomocą, bo Tarapaty zapowiada się na klasyczne kino przygodowe, ale w polskim wydaniu. W sieci dostępny jest nowy zwiastun filmu, którego premierę wyznaczono na jesień tego roku.  Reżyserką i autorką scenariusza jest Marta Karwowska.

Opis brzmi następująco: Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa – Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego nieodłączny towarzysz - pies Pulpet. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczynają się przygody. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

Zobacz również: Za niebieskimi drzwiami - recenzja polskiego filmu fantasy

W wielkim ekranie zadebiutują Hanna Hryniewicka i Jakub Janota-Bzowski. W obsadzie filmu znaleźli się również Joanna Szczepkowska, Krzysztof Stroiński, Roma Gąsiorowska, Maria Maj, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Piotr Głowacki. Za zdjecia odpowiada Kacper Fertacz (Hardkor disko, Ostatnia rodzina).

 Tarapaty trafią do kin 15 września.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i prowadzi bloga "Salonik filmowy". Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.