• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Jeśli zapytalibyście któregokolwiek z reżyserów o jeden i tylko jeden powód ich zainteresowania właśnie tym rzemiosłem, to idę o zakład, że w większości przypadków odpowiedź brzmiałaby następująco: "zająłem się reżyserią, bo pragnąłem nakręcić swój własny wymarzony film". Tak, wymarzone filmy to coś, co stanowi o jakości kina, o jego wyjątkowości, jak i o tym, że ktoś chce te filmy kręcić i równocześnie oglądać. Stanley Kubrick marzył o epickim filmie o Napoleonie (ostatecznie nie wyszło, ale Barry Lyndon nie wygląda przez to gorzej), Andriej Tarkowski już zabierał się za na wpół biograficzny przekrój twórczości Fiodora Dostojewskiego, Federico Felliniemu w głowie niejednokrotnie ukazywały się piekielne krajobrazy piekła inspirowane Boską komedią, a Trey Edward Shults... chce nakręcić biografię Kanye Westa. Nie oceniajmy moi mili, gdyż jakie czasy, taki Michał Anioł. Tym natomiast zdaniem reżysera świeżo co w Polsce wydanego horroru To przychodzi po zmroku jest właśnie amerykański raper. A przynajmniej można tak sądzić, zważywszy na mocno nacechowane emocjonalnie wypowiedzi twórcy w niedawnym wywiadzie dla Independent:

Moim marzeniem jest nakręcenie biografii Kanye Westa. Wyobrażam to sobie tak, że Kanye w jakiś sposób wejdzie w posiadanie moich filmów, obejrzy je, polubi je, a potem pozwoli mi zajrzeć sobie do głowy. To byłaby nadzwyczajna biografia, taka, której nikt jeszcze nie widział i dzięki której można byłoby poznać tego faceta od podszewki. [...] Uważam, że jest po prostu muzycznym geniuszem, ale jeśli chodzi o jego osobę... O co chodzi? Co się z nim dzieje? Czy do reszty zbzikował? Naprawdę jest tu sporo do pokazania. Co prawda nie wiem na razie jak się za to zabrać, lecz liczę na chwilę chillu z Kanye, na luźną rozmowę i na pewno coś by nam do głowy przyszło. Oto moje marzenie!

http://www.sharegif.com/wp-content/uploads/2014/03/applausekanye-westapproveyesapplauseclapping.gif

Zamiast publicystycznego komentarza do powyższej wypowiedzi, proponuję przypomnieć słowa piosenki Rzeka marzeń w wykonaniu Beaty Kozidrak:

Wyciągnij dłonie i chwyć marzenie, ono rozproszy złej nocy cienie. Niechaj nadziei skrzydła białe z powrotem niosą cię jak ptak.

Źródło: independent.co.uk / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Rene Clair, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.