• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Kolejny sukces polskiego kina. Kryształowe Globy dla najlepszej aktorki 52. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach otrzymały wspólnie Jowita Budnik oraz Eliane Umuhire, które wcieliły się w główne role w filmie małżeństwa Krauze (Papusza, Plac Zbawiciela) Ptaki śpiewają w Kigali. Polska premiera 22 września 2017 roku.

 

Akcja filmu rozpoczyna się w 1994 roku. To historia polskiej ornitolog, która prowadzi badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Kiedy zaczyna się ludobójstwo, kobieta – trochę przez przypadek – ratuje młodą rwandyjską dziewczynę, córkę swojego współpracownika należącego do plemienia Tutsi. Zabiera ją ze sobą do Polski. Po przyjeździe bohaterki są złamane i niezdolne do wpisania się w rutynę codziennego życia. Obie próbują się podnieść z tego, co przeżyły. Opowieść o przyjaźni, przebaczeniu i potędze przyrody.

Zobacz również: Volta - recenzja nowego filmu J. Machulskiego

52. Miedzynarodowy Festiwal w Karlowych Warach odbywał się w dniach 30.06 - 8.07. Najlepszym filmem uznano czesko-słowacką produkcję historyczną Little Crusader.

Skrót z rozdania nagród oraz wywiady z nagrodzonymi można obejrzeć w materiale poniżej:

Źródło: kviff.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z The Filmmakers @ KVIFF 2017: Interviews with winners / Rozhovor s vítězi

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i prowadzi bloga "Salonik filmowy". Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.