• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Gdy Harry Styles dostał rolę w nadchodzącym filmie wojennym Dunkierka, reżyser, Christopher Nolan nie miał pojęcia o jego wcześniejszej wielkiej karierze i sławie. 23-letni były członek boys-bandu One Direction w ostatnim czasie zaczął działać w pojedynkę i spróbował swoich sił w aktorstwie. W najnowszym filmie Nolana Styles zagra brytyjskiego żołnierza. Niedawno reżyser powiedział kilka słów na ten temat w promującym Dunkierkę wywiadzie dla Sunday World:

Nie byłem świadomy tego, jak bardzo Harry był sławny. Moja córka coś o nim mówiła, moje dzieci o nim rozmawiały, ale tak naprawdę nie byłem świadomy. Więc prawda jest taka, że zatrudniłem Harry'ego dlatego, że idealnie pasował do roli i naprawdę na nią zasłużył.

Zobacz również: Daniel Craig i Adele ponownie w filmie o Bondzie!

Kiedy pojawiła się wiadomość o zatrudnieniu Harry'ego, wielu zastanawiało się, czy Nolan przypadkiem nie upadł na głowę. Okazało się jednak, że reżyser zatrudnił utalentowanego młodego aktora za pomocą prawdziwego castingu. Niechcący zdobył też ogromną widownię i rzesze nastolatków, pragnących zobaczyć byłego członka One Direction na dużym ekranie.

Obsada produkcji Dunkierka wytwórni Warner Bros. Pictures, którą Nolan nakręcił na podstawie własnego, oryginalnego scenariusza, składa się zarówno z początkujących aktorów - Fionna Whiteheada (debiutant), Jacka Lowdena (W potrzasku. Belfast '71), Aneurina Barnarda (Citadel) i gwiazdy sceny muzycznej, czyli Harry'ego Stylesa (lidera zespołu One Direction), jak również doświadczonych filmowców - niedawnego zwycięzcy Oscara, Marka Rylance'a (Most szpiegów), Kennetha Branagha (Walkiria), Cilliana Murphy'ego (Incepcja), Jamesa D’Arcy'ego (Atlas chmur) i Toma Hardy'ego (Zjawa). Podobno w obrazie widzowie zobaczą wiele nieznanych im dotąd twarzy w dziedzinie kinematografii.

Dunkierka rozpocznie się od otoczenia tysięcy alianckich żołnierzy przez siły wroga. Uwięzieni na plaży, mając za swoim plecami bezkresne morze, bohaterowie muszą się zmierzyć z niemalże bezsensowną dla nich sytuacją, gdy uzbrojony przeciwnik z oczywistym zamiarem bezlitośnie kieruje się w ich stronę.

Polska premiera filmu zaplanowana jest na 21 lipca 2017 roku.

Źródło i ilustracja wprowadzenia: movieweb.com

 

Wiesz, co z tym zrobić


Agnieszka Bar

Agnieszka Bar

Stały współpracownik

O mnie:

Miłośniczka podróży, kina, wspinaczki, dobrych książek i "Harry'ego Pottera". Z wykształcenia fizjoterapeuta.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.