• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Wszystko wskazuje na to, że doczekamy się trylogii Christophera Nolana w jeszcze lepszej, odświeżonej wersji. Reżyser, którego nowy film Dunkierka zadebiutuje na ekranach kin na całym świecie już w tym miesiącu,  ujawnił, że pracuje nad przeniesieniem całej trylogii o Mrocznym Rycerzu, a więc filmów: Batman: Początek, Mroczny Rycerz i Mroczny Rycerz powstaje do wersji 4K. Podkreślił jednak, że choć proces remasterowania serii przebiega w sposób wielce zadowalający, to jest on dość żmudny i nie należy spodziewać się efektów w najbliższym czasie. Christopher Nolan podczas wywiadu dla  włoskiego serwisu badtaste.it powiedział również:

Najcudowniejszą rzeczą w  4K jest to, że ta technologia przybliża nas do rozdzielczości w jakiej rzeczywiście został nakręcony obraz. Foto-chemicznie wywołana taśma 35mm ma co najmniej rozdzielczość 6K. Filmy oglądane w  IMAX - aż 18K. Ewolucja formatów domowych i upowszechnienie 4K, a szczególnie 4K z HDR pozwala dać komuś siedzącemu przed telewizorem wrażenie dużo bliższe temu, jakie doświadczył podczas seansu w kinie.

Źródło: collider.com, ilustracja wprowadzenia: quora.com

 

Wiesz, co z tym zrobić


Jakub Najmoła

Jakub Najmoła

Dziennikarz

O mnie:

Kinoman i meloman w jednej osobie. Z pasji dziennikarz, z powołania przyszły prawnik. Fan "Wiedźmina", PlayStation, piłki nożnej i sportów walki.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.