• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Aladyn będzie kolejną, aktorską wersją klasycznej bajki Disneya. Za reżyserię będzie odpowiadał Guy Ritchie (Sherlock Holmes). Niestety zdjęcia do filmu, które miały rozpocząć się w tym miesiącu, musiały zostać przesunięte na sierpień. Powodem tego są problemy castingowe związane z głównymi rolami, czyli Aladyna oraz Jasmine. Jak donosi portal Hollywood Reporter, pomimo przesłuchania ponad 2 tysięcy aktorów, wciąż nie znaleziono odpowiednich odtwórców głównych ról. Problem polega na tym, że jak dotąd ani jeden potencjalny aktor do roli Aladyna, potrafił jednocześnie grać i śpiewać.

 

Teraz zapewne powiecie: przecież Dev Patel (Lion. Droga do domu) jest wymarzonym kandydatem na to stanowisko, albo chociażby Riz Ahmed (Łotr 1). Niestety, Ci aktorzy są zbyt rozpoznawalni, a studio próbuje zaangażować do projektu nowe twarze. Obecnie faworytami są: Achraf Koutet, American George Kosturos i Mena Massoud. Z kolei o rolę Jamine ubiegają się w tej chwili: Naomi Scott (Power Rangers) oraz Tara Sutaria (Oye Jessie). Jednak zanim rola Jasmine zostanie obsadzona, studio czeka na wybór odpowiedniego aktora do roli Aladyna, aby osoby odpowiedzialne za casting mogły sprawdzić "chemię" pomiędzy aktorami. 

Co do reszty obsady ostatnie doniesienia medialne wskazywały, że w Dżafara wcieli się Tom Hardy (Mad Max: Na drodze gniewu), a Will Smith w Dżina. 

aladyn i jasminefot. Disney

Zobacz również: John Oliver jako Zazu w aktorskiej wersji Króla Lwa!

Oficjalny opis animacji z 1992 roku: W cudownym mieście Agrabahu, Aladyn - sprytny uliczny złodziejaszek i jego psotna małpka Abu walczą, by wyswobodzić piękną księżniczkę Dżasminę z rąk złego czarownika Dżafara. Całe życie Aladyna zmienia się za jednym potarciem magicznej lampy. Uwalnia z niej lubiącego wyśmienitą zabawę, zmieniającego kształty Dżina, który spełniając 3 wypowiedziane przez Aladyna życzenia, wysyła go w niesamowitą, pełną niespodzianek podróż. 

Scenariusz do filmu napisał John August (Duża ryba, Charlie i fabryka czekolady). Film nie ma jeszcze ustalonej daty premiery. Napięty kalendarz premier produkcji live-action Disneya składa się z następujących projektów: Król Lew, Księga dżungli 2Cruella, Czarownica 2DumboJaś i FasolaKubuś i przyjacielePinokioAladynNight on Bald MountainMulanMała syrenka i Miecz w kamieniu. Ponadto powstają również aktorskie wersje Dzwoneczka z Reese Witherspoon w roli głównej i Piotrusia Pana - oba projekty będą ze sobą połączone.

Źródło: heroichollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe/ Disney

 

Wiesz, co z tym zrobić


Aleksandra Czekaj

Aleksandra Czekaj

Redaktor

O mnie:

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Z wykształcenia dziennikarz i amerykanista.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.