AdvertisementDavid Ayer żegna Człowieka z Blizną!

Po dwóch miesiącach odkąd ogłoszono, że David Ayer podejmie się remaku kultowego Człowieka z Blizną, Variety donosi, że twórca Bogów Ulicy oraz Legionu Samobójców rezygnuje z reżyserskiego stołka. Prawdopodobnie winę ponosi studio Universal, które narzuciło niedalekie terminy produkcji filmu. Dodatkowo, Ayer pracuje aktualnie nad wykończeniem oraz reklamą filmu Bright, tworzonego dla platformy Netflix. Diego Luna wciąż przymierzany jest do zagrania tytułowego gangstera. 

Scenariusz nowej wersji Człowieka z Blizną został napisany przez wielokrotnie nagradzanych Oscarami, braćmi Coen (To nie jest kraj dla starych ludzi, Fargo). Film ma trafić do kin już 10 sierpnia 2018 roku. David Ayer miał zastąpić na reżyserskim stanowisku Antoine’a Fuqua, który musiał zrezygnować z prac nad filmem w związku z tworzeniem kontynuacji filmu Bez Litości z Denzelem Washingtonem w roli głównej. Ayer, piza wspomnianym wcześniej filmem Bright, w którym wystąpią Will Smith, Joel Edgerton oraz Noomi Rapace, pracuje również nad filmem z uniwersum DC, Gotham City Sirens, w którym głównymi bohaterkami będą prawdopodobnie Harley Quinn, Kobieta Kot oraz Poison Ivy. 

Pierwszy Człowiek z Blizną ujrzał światło dzienne w roku 1932, kiedy to reżyser Howard Hawks opowiedział historię irlandczyka i jego drogę od zera do gangstera w Chicago lat 20. ubiegłego wieku. W 1983, remake’u podjął się sam Brian De Palma, który na podstawie scenariusza Olivera Stone’a przedstawił losy kubańskiego emigranta przejmującego władzę w Miami lat 80.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: [email protected]

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?