• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
zajawka reklama

W ostatnim czasie wokół reżysera Neilla Blomkampa dzieje się dość dużo. Usłyszeliśmy od niego o śmierci projektu piątej odsłony Obcego, a niedawno wraz z Oats Studios zajął się on tworzeniem filmów krótkometrażowych, które podbijają serca wielu miłośników science fiction. W rozmowie telefonicznej z portalem LRM Online Blomkamp opowiedział o swoich planach na przyszłość, a zapytany czy sequel Dystryktu 9 ma szansę ujrzeć światło dzienne odpowiedział, że projekt ma się całkiem dobrze. Ponadto oficjalnie potwierdził prace nad filme The Gone Wild dla Fox:

Dystrykt 10 z pewnością powstanie. Chciałbym go zrealizować z kilku powodów. Jest także inny film, nad którym pracuje dla 20th Century Fox zatytułowany The Gone Wild. Bardzo chciałbym móc stworzyć oba filmy.

The Gone Wild to tytuł powieści science fiction autorstwa Thomasa Sweterlitscha. Poznajemy w niej Shannon Moss, śledczą pracującą w 1997 roku dla Kryminalnego Biura Śledczego Marynarki Wojennej. Bada ona sprawę zabójstwa rodziny komandosa Navy SEAL, a także próbuje odnaleźć jego zaginioną córkę. Wkrótce odkrywa, że żołnierz był tak naprawdę astronautą na okręcie USS Libra, który zaginął w odmętach czasoprzestrzeni. Moss będzie zmuszona odbyć podróż w czasie do przyszłości, by móc rozwikłać sprawę, jaką się zajmuje w teraźniejszości.

Blomkamp wyjaśnił także dlaczego chciałby zrobić oba obrazy:

W przeciwieństwie do projektów, jakie realizuje z Oats Studios, tutaj miałbym setki milionów dolarów budżetu umożliwiającego zabranie widzów w tę niesamowitą podróż. To jedna z pozytywnych rzeczy, jaka jest związana z dużą wytwórnią filmową. Nie zamierzam jednak rezygnować z dotychczasowych planów. Nadal tworzę rzeczy oparte na kreatywności, pasji i wolności.

Źródło: LRM Online / Ilustracja wprowadzenia: TriStar Pictures

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.