Dystrykt 10 ma szansę powstać? Neill Blomkamp opowiada o swoich planach

W ostatnim czasie wokół reżysera Neilla Blomkampa dzieje się dość dużo. Usłyszeliśmy od niego o śmierci projektu piątej odsłony Obcego, a niedawno wraz z Oats Studios zajął się on tworzeniem filmów krótkometrażowych, które podbijają serca wielu miłośników science fiction. W rozmowie telefonicznej z portalem LRM Online Blomkamp opowiedział o swoich planach na przyszłość, a zapytany czy sequel Dystryktu 9 ma szansę ujrzeć światło dzienne odpowiedział, że projekt ma się całkiem dobrze. Ponadto oficjalnie potwierdził prace nad filme The Gone Wild dla Fox:

Dystrykt 10 z pewnością powstanie. Chciałbym go zrealizować z kilku powodów. Jest także inny film, nad którym pracuje dla 20th Century Fox zatytułowany The Gone Wild. Bardzo chciałbym móc stworzyć oba filmy.

The Gone Wild to tytuł powieści science fiction autorstwa Thomasa Sweterlitscha. Poznajemy w niej Shannon Moss, śledczą pracującą w 1997 roku dla Kryminalnego Biura Śledczego Marynarki Wojennej. Bada ona sprawę zabójstwa rodziny komandosa Navy SEAL, a także próbuje odnaleźć jego zaginioną córkę. Wkrótce odkrywa, że żołnierz był tak naprawdę astronautą na okręcie USS Libra, który zaginął w odmętach czasoprzestrzeni. Moss będzie zmuszona odbyć podróż w czasie do przyszłości, by móc rozwikłać sprawę, jaką się zajmuje w teraźniejszości.

Blomkamp wyjaśnił także dlaczego chciałby zrobić oba obrazy:

W przeciwieństwie do projektów, jakie realizuje z Oats Studios, tutaj miałbym setki milionów dolarów budżetu umożliwiającego zabranie widzów w tę niesamowitą podróż. To jedna z pozytywnych rzeczy, jaka jest związana z dużą wytwórnią filmową. Nie zamierzam jednak rezygnować z dotychczasowych planów. Nadal tworzę rzeczy oparte na kreatywności, pasji i wolności.

https://www.youtube.com/watch?v=DyLUwOcR5pk

Źródło: LRM Online / Ilustracja wprowadzenia: TriStar Pictures

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?