• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

W sobotę, podczas panelu poświęconego filmom aktorskim na D23 Expo, ukazano zwiastun filmu Avy DuVernay zatytułowany Fałdka Czasu. Materiał został przedstawiony przez reżyserkę i szefa produkcji Disney'a Seana Beiley'a w obecności odtwórców główych ról: Opry Winfrey, Mindy Kaling, Reese Witherspoon, Chrisa Pine'a oraz Storm Reid.

DuVernay powiedziała kilka słów na temat projektu oraz stopnia, w jakim się w niego zaangażowała:

Widziałam siebie w nim. Dostrzegłam  tak wiele różnych rodzajów ludzi i osobowości. Pomyślałam wtedy: "Kurcze, gdyby tylko mogła przenieść mój pomysł do klasycznej powieści, może stworzylibyśmy coś nowego". Jedynym miejscem na zrealizowanie tego okazał się Disney. Opowieść familijna zawinięta w epicką podróż, dzięki której widzimy światy, o których nie mielimy pojęcia - to idealne rozwiązanie.

Kaling, której postać komunikuje się za sprawą zagadek i znanych cytatów, opowiedziała także o wyzwaniach związanych z udziałem w nowym projekcie:

Jak na osobę, która jest gadułą, rola ta była bardzo dużym wyzwaniem. Jednak to wspaniałe. To znaczy, to postać która porozumiewa się za pośrednictwem mądrych powiedzeń. Krzyżują się tutaj wszystkie kultury, kontynenty i wieki. Wiele się też dowiedziałam. Najbardziej niesamowite w scenariuszu było to, że mogłam uaktualnić w filmie wiele cytatów z książki. Pozwoliło to na uwzględnienie wszystkiego i pokazanie tego, kto znajduje się w obsadzie. Było tyle mądrości w świecie i widzieliśmy... Myślę, że zacytowałam JAYa-Z w filmie? Oczywiście poza klasycznymi uczonymi.

Whiterspoon wspomniała, że w wieku Reid była wielką fanką książki Madeleine L'Engle:

Uznałam to za coś magicznego. Młoda kobieta znajdowała się w samym centrum całej opowieści, przemierzała inne światy, nie była związana ziemskimi granicami i zdała sobie sprawę, że wszystko jest możliwe, gdy myślimy pozytywnie oraz odnajdziemy dobroć w swoim życiu.

Winfrey z kolei przyznała, że podobnie jak DuVernay, nie czytała książki będąc dzieckiem, lecz pomimo tego niemal natychmiast zainteresowala ją rola najmądrzejszej kobiety na świecie, jak określiła to reżyserka. Sama postać została zresztą opisana jako "anielska, niebiańska istota, która zakłada niesamowite kostiumy i pracuje z Reese oraz Mindy... któż odmówiłby takiej propozycji?

Zobacz również: Fałdka Czasu - nowe zdjęcia promujące adaptację prozy Madeleine L’Engle!

Obsada adaptacji: Oprah Winfrey - Pani Which, Reese Witherspoon - Pani Whatsit, Mindy Kaling - Pani Who (trójka starszych, ekscentrycznych dam), Chris Pine - Pan Murry, Gugu Mbatha-Raw - Pani Murry (oboje w filmie stanowią małżeństwo), Michael Peña - Red, Zach Galifianakis - The Happy Medium, André Holland - Dyrektor Jenkins, Levi Miller - Calvin, Deric McCabe - Charles Wallace i Storm Reid - ikoniczna Meg Murry. Jej dopełnieniem są: Bellamy Young, Rowan Blanchard i Will McCormack.

Wydana w 1962 roku powieść o tytule Fałdka Czasu posiada następujący opis:

Meg Murry i jej mały, niezwykły braciszek Charles Wallace nie przypuszczali, że wyprawa do opuszczonego domu w lesie stanie się początkiem niesamowitej, pełnej zdumiewających, choć często niebezpiecznych przygód, wyprawy w bezmiar kosmosu, która miała doprowadzić do rozwikłania tajemnicy zniknięcia ich ojca. Jaką rolą w tym wszystkim odegrały trzy dziwaczne, na pozór zabawne, starsze damy? O tym czytelnicy dowiedzą się z tej fascynującej książki.

Scenarzystka i współreżyserka filmu Kraina lodu - Jennifer Lee, zajęła się sporządzeniem tekstu do omawianego obrazu, podczas gdy Jim Whitaker i Catherine Hand odpowiedzialni byli za jego produkcję. Fałdka Czasu jest pierwszą częścią powieściowego cyklu Madeleine L'Engle zatytułowanego Time Quartet. Seria składa się z czterech powieści. Są nimi: Przeciąg w drzwiachA Swiftly Tilting PlanetMany Waters i wspomniana powyżej Fałdka Czasu. Warto tutaj dodać, że wydana w 1989 roku książka An Acceptable Time również zaliczana jest do omówionego cyklu, lecz jej akcja dotyczy wcześniejszego pokolenia.

Polska premiera baśniowego filmu zaplanowana została na 9 marca 2018 roku.

Źródło: Entertainment Weekly / Ilustracja wprowadzenia: Disney

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.