• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Znów zapraszamy przed telewizory, ale tym proponujemy mieszankę wielu komedii z odrobiną gangsterskiej akcji. Sprawdźcie nasze propozycje na dziś!

Seksmisja (1983)

20:00 Stopklatka TV

Komedia, Science – Fiction, Polska, 155 min

Reżyseria: Juliusz Machulski

Obsada: Jerzy Sthur, Olgierd Łukaszewicz

Opis dystrybutora: Nie wiadomo dokładnie, co oznacza słowo "kultowy", ale mało który film zasługuje na to określenie bardziej niż "Seksmisja". W momencie wejścia na ekrany został przyjęty entuzjastycznie, przez wiele miesięcy przyciągał komplety widzów. "Seksmisja" została zrealizowana z niecodziennym w polskim kinie rozmachem - jest to także chyba jedyny dobry polski film o tematyce sci-fi.

Historia Maksa i Albercika, których zahibernowano w 1991 roku, a w 2044 roku odnalazły je kobiety, które sfiksowały, bo chłopa dawno nie miały, nie śmieszyłaby tak, gdyby nie doskonali aktorzy: Jerzy Stuhr, Olgierd Łukaszewicz i Wiesław Michnikowski.


 

Gangster Squad. Pogromcy Mafii (2013)

23:00 TVN

Gangsterski, USA, 140 min

Reżyseria: Juliusz Machulski

Obsada: Josh Brolin, Ryan Gosling, Sean Penn

Opis dystrybutora: Los Angeles, rok 1949. Bezwzględny gangster Mickey Cohen trzyma w garści całe miasto. Do walki z mafią chronioną przez skorumpowanych policjantów i polityków staje kapitan policji, Bill Parker. Miasto aniołów zmienia się w piekło. Plejada gwiazd: Sean Penn, Nick Nolte, Josh Brolin, Ryan Gosling i Emma Stone. Zobacz niesamowity, inspirowany prawdziwą historią film, w którym Pogromcy Mafii odtajniają akta policjantów walczących o duszę Los Angeles. 


 

Ukryta strategia (2007)

20:00 TVP 2

Polityczny, Dramat USA, 105 min

Reżyseria: Robert Redford

Obsada: Robert Redford, Tom Cruise, Meryl Streep, Andrew Garfield

Opis dystrybutora: 

Pełen ideałów kalifornijski wykładowca, profesor Malley (Robert Redford) przekonuje zdolnego, jednakże znudzonego studenta o potrzebie zaangażowania, przestrzegając go jednocześnie przed skutkami niewykorzystania niezwykłego potencjału jaki posiada. Tymczasem charyzmatyczny senator (Tom Cruise) przekazuje ambitnej dziennikarce (Meryl Streep) sensacyjną wiadomość o nowej strategii wojennej dotyczącej walk w rejonie Środkowego Wschodu. Równocześnie na drugim końcu świata, w Afganistanie, dwaj byli studenci Malleya, na przekór tezom stawianym przez nauczycieli i polityków, uczestniczą w starciu o wolność ryzykując własne życia. Te trzy opowieści łączą się ze sobą dając pełny obraz obieranych przez nas działań i reperkusji, które im towarzyszą.


 Sierpień w hrabstwie Osage (2013)

20:20 TVP Kultura

Komediodramat USA, 105 min

Reżyseria: John Wells

Obsada: Meryl Streep, Julia Roberts, Evan McGregor

Opis dystrybutora: Violet (Meryl Streep) jest apodyktyczną, ciężko chorą i uzależnioną od leków matką trzech dorosłych córek. Dwie z nich dawno opuściły dom rodzinny, dystansując się od bliskich i własnej przeszłości. Mąż Violet, Beverly (Sam Shepard), zatrudnia dla niej opiekunkę – i w niedługi czas po tym znika. Córki przyjeżdżają do domu. Cała bliższa i dalsza rodzina musi zmierzyć się nie tylko z rozwiązaniem zagadki zaginięcia ojca, ale też otworzyć stare rany, ujawnić wzajemne żale i mroczne tajemnice, które nigdy nie miały wyjść na światło dzienne.


 

VOLTA (2017)

KINO

Komedia sensacyjna, Polska, 106 min

Reżyseria: Juliusz Machulski

Obsada: Andrzej Zieliński, Olga Bołądź, Aleksandra Domańska

Opis dystrybutora: Bruno Volta to prawdziwy "kiler" w rozwiązywaniu zagadek i przeglądaniu ludzi na wylot. Pewnego dnia jego zmysł kombinowania i zarabiania zostaje postawiony w stan pełnej gotowości. Jego znacznie młodsza partnerka, Agnieszka w niecodziennych okolicznościach poznaje dziewczynę o imieniu Wiki. Nowa znajoma znajduje w ścianie starej kamienicy tajemniczy i niezwykle drogocenny przedmiot. Volta nie może przepuścić wartej miliony okazji. Wspólnie z "cwaniakowatym" ochroniarzem, Dychą postanawia zagrać vabank i jest gotowy na wszystko, aby wejść w posiadanie niezwykłej rzeczy. Nie będzie to jednak łatwe, bo niewinnie wyglądająca Wiki to w istocie godny rywal, a nie jakaś tam "słaba płeć"!


 Dodatkowo sprawdziliśmy dla was ofertę filmową platformy SHOWMAX. I tutaj chcielibyśmy zaproponować także film z garunku komedii.

Lato w Prowansji (2014)

SHOWMAX

Komedia, Dramat, 100 min

Reżyseria: Rose Bosch

Obsada: Jean Reno, Anna Galiena, Chloé Jouannet

Opis dystrybutora: Wakacje u dziadka to prawdziwy raj dla małolatów i doskonałe lekarstwo na rodzinne problemy. Trójka rodzeństwa leczy takie kłopoty u staruszka w Prowansji. Czas spojrzeć na życie przez różowe okulary!

Wyniki wyszukiwania dla Showmax

 Ilustracja wrpwadzenia: Mat. Prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Karol Riebandt

Karol Riebandt

Stały współpracownik

O mnie:

Człowiek, który ma milion pomysłów na minutę. Od najmłodszych lat fan mrocznego rycerza Gotham, a po godzinach, kiedy Batsygnał nie świeci nad miastem czyta, pisze i stara się zmienić świat w ciekawsze miejsce.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.