• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Podczas D23 Expo, wytwórnia Pixar - część korporacji Walt Disney - ogłosiła powstanie niezatytułowanego filmu "fantasy w rzeczywistości podmiejskiej", którego realizację podejmie się reżyser Uniwersytetu Potwornego Dan Scanlon. Obecnie projekt jest w fazie produkcji w Pixar Animation Studios. Według Scanlona, który w młodym wieku stracił swojego ojca, film jest zainspirowany pytaniem, jakie zadaje sobie wiele osób: kim jest mój ojciec? Świat w nim przedstawiony będzie połączeniem fantastyki z rzeczywistością dnia codziennego. Magia była w nim obecna od bardzo dawna, jednak z powodu licznych komplikacji i trudności, ludzie stracili nią zainteresowanie i stworzyli maszyny wykonujące rzeczy przyziemne oraz magiczne. Scanlon wyjaśnił, jak wyglądać będzie ten świat, pokazując pracę koncepcyjną, na której ukazano przedmieścia z goblinami i innymi stworzeniami:

Są tam domy wykonane z grzybów z antenami satelitarnymi oraz minivany zaparkowane przy każdym z nich. Nie ma ludzi, lecz wszędzie są jednorożce. Zdają się być szkodnikami, swego rodzaju oposami wyjadającymi resztki ze śmietnika. [...] W filmie zamierzamy opowiedzieć historię dwóch braci będących elfami, którzy stracili swego ojca w tak młodym wieku, że ledwo go pamiętają. Jednak dzięki magii, chłopcy udają się w podróż umożliwiającą im spędzenie z nim ostatniego, magicznego dnia. 

Kori Rae, również współpracująca przy Uniwersytecie Potwornym, zajmie się produkcją filmu. Obsada nie została jeszcze ogłoszona. Data premiery obrazu nie została jeszcze zaplanowana, jednak wiele wskazuje na to, że film zajmie jeden z wolnych terminów w harmonogramie wytwórni, czyli marzec lub czerwiec 2020, bądź czerwiec 2021 roku.

DanScanlonDan Scanlon na D23 Expo, Fot. Inside The Magic

Źródło: ComingSoon.net, Entertainment Weekly / Ilustracja wprowadzenia: Pixar

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.