• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Z informacji przekazanych przez wytwórnię Disney, podczas panelu poświęconego filmom live-action na D23 Expo, okazuje się, że film o Mulan zostanie jednak opóźniony i ukaże się najprawdopodobniej w 2019 roku. Prawdopodobnymi datami premiery mogą być albo 8 listopada lub 20 grudnia 2019 roku. Nie ujawniono też jeszcze obsady do tego projektu.

Pierwotną premierę filmu ogłoszono w październiku zeszłego roku, lecz wówczas nie potwierdzono tego, kiedy rozpoczęłaby się produkcja. Co ciekawe, na twórców spadła także krytyka po pojawieniu się informacji o poszukiwaniach przez studio białego mężczyzny do roli głównej, zamiast aktorki, która wcieliłaby się w tytułową bohaterkę. Studio jednak zaprzeczyło doniesieniom i oświadczyło, że do produkcji zostanie zatrudniona "azjatycka obsada". Wcześniejsze pogłoski i niezadowolenie wynikało również ze wzmianki, jaka pojawiła się w scenariuszu przygotowanym przez Lauren Hynek i Elizabeth Martin. Mianowicie chodziło o skupieniu się na postaci "trzydziestokilkuletniego handlarza z Europy, dla którego liczyły się tylko pieniądze i towarzystwo kobiet" i to właśnie on stałby się miłością Mulan. Disney jednak oświadczyło, że ten scenariusz "byłby punktem wyjścia" dla historii czerpiącej zarówno z "literackiej ballady o Mulan", jak i filmu animowanego z 1998 roku.

Zobacz również: Czy aktorski Mulan będzie musicalem?

Animacja Mulan, trafiła do kin w 1998 roku i była adaptacja chińskiej legendy o Hua Mulan, wojowniczej kobiecie podającej się za mężczyznę w celu zastąpienia ojca na froncie. 

Mulan jest częścią serii aktorskich adaptacji klasycznych filmów animowanych Disneya. Napięty kalendarz premier produkcji live-action składa się z następujących projektów: Piękna i BestiaKról LewKsięga dżungli 2CruellaCzarownica 2DumboJaś i FasolaKubuś i przyjacielePinokioAladynNight on Bald MountainMała syrenka i Miecz w kamieniu. Ponadto powstają również aktorskie wersje Dzwoneczka z Reese Witherspoon w roli głównej i Piotrusia Pana - oba projekty będą ze sobą połączone. Reżyserią filmu o Mulan ma zająć się Niki Caro (McFarland, USA), a Rick Jaffa i Amanda Silver mają zająć się przerobieniem pierwotnego scenariusza.

Źródło: Movieweb / Ilustracja wprowadzenia: Disney

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.