Ojciec filmów o zombie, George A. Romero, nie żyje

Legendarny reżyser, George A. Romero, będący twórcą filmów o zombie, zmarł w niedzielę w wieku 77 lat.

Romero zapoczątkował modę na zombie wraz z jego filmem Noc Żywych Trupów z 1968 roku. Produkcja była pierwszą częścią kultowej trylogii, na którą składały się późniejsze Świt Żywych Trupów z 1978 roku oraz Dzień Żywych Trupów z 1985 roku. Reżyser zmarł we śnie po walce z rakiem płuc; jego menadżer, Chris Roe, powiedział:

Legendarny filmowiec, George A. Romero odszedł w niedzielę, 16 lipca, słuchając ścieżki dźwiękowej z jednego z jego ulubionych filmów, The Quiet Man, wraz z jego żoną oraz córką. Zmarł spokojnie we śnie po krótkiej, ale ciężkiej walce z rakiem płuc, pozostawiając kochaną rodzinę, wielu przyjaciół i filmową spuściznę, która przetrwała i przetrwa próbę czasu.

Night of the Living Dead1 kb

Zobacz również: George Romero zdradza szczegóły najnowszego horroru! Szykują się Szybcy i wściekli z zombie!

Ostatnim dziełem reżysera był Survival of the Dead z 2009 roku, zamykający drugą trylogię zombie, w skład której wchodziły jeszcze Ziemia Żywych Trupów Kroniki Żywych Trupów. Kilka tygodni temu, Romero zapowiedział nowy film z zombie w roli głównej, który miał współtworzyć – Road of the Dead, mający być połączeniem klasycznych zombie movies z mieszanką serii Szybcy i Wściekli. W związku ze śmiercią Romero, produkcja stanęła pod znakiem zapytania.

Źródło: variety.com / Ilustracja wprowadzenia: geekexchange.com

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?