Chris McKay ujawnia szczegóły na temat filmu o Nightwingu!

Reżyser Chris McKay ujawnił niedawno garść szczegółów na temat filmu poświęconego Nightwingowi. Wiemy już, że obraz będzie koncentrował się na postaci Dicka Graysona, który stał się pierwszy Robinem, po tym jak Bruce Wayne przygarnął go po morderstwie jego rodziców występujących w cyrku jako The Flying Graysons. McKay zapytany na Twitterze o film, postanowił przedstawić swoje podejśce do tego bohatera i wyjaśnić, jakie ma plany wobec postaci, która tak do niego przemówiła:

Opowieść o Dicku Graysonie i jego przeistoczenie się w Robina, a później w Nightwinga była dla nas, czytelników komiksów, czymś niezwykle realistycznym. Nie była to retrospekcja. My doświadczaliśmy tego. Wszystkie sukcesy i porażki Robina/Nightwinga mieliśmy okazję przeżywać razem z postacią.

Wspomniał również, że opinia osób, które niedoceniały Robina zmieniła się wraz z ewolucją tej postaci w komiksach:

Ludzie niedoceniali Robina lub odrzucali go, lecz najprawdopodobniej ich opinia mogła ulec zmianie, gdy zaczęli dostrzegać jak „dorasta” na ich oczach. Jego związki czy konflikty z Batmanem, wszystko to było prawdziwe, ponieważ on sam odzwierciedlał miasto Gotham.

Gdy fan, który zadawał pytania reżyserowi, wyraził swoją nadzieję dotyczącą obsadzenia w roli głównej aktora uwielbiającego tę postać w takim samym stopniu co McKay, otrzymał odpowiedź, że:

Będzie musiał także być w pełni zaangażowany w postać. Każdego dnia. Wymagać to będzie od niego dużo wysiłku poświęcanego na sztuki walki, gimnastykę oraz ujęcia kaskaderskie. Okaże się to także trudne emocjonalnie. Stanie się jednak prawdziwe.

Nightwing

Zobacz również: Nightwing otrzyma własny film! Reżyser LEGO Batman na pokładzie!

Nightwing, którego prawdziwe nazwisko brzmi Dick Grayson, jest najbardziej znany jako pierwszy chłopak zakładający kostium Robina w komiksach DC. Swój debiut zaliczył na kartach Detective Comics #38  w kwietniu 1940 roku. Wtedy to po morderstwie rodziców poznał Bruce’a Wayne’a, który zrobił z niego swojego podopiecznego. Odtąd razem z Batmanem walczył z przestępczością w Gotham City. Więcej o owym bohaterze przeczytacie tutaj.

Film o Nightwingu będzie kolejnym widowiskiem należącym do DC Extended Universe. Wyreżyseruje go Chris McKay, a scenariusz przygotuje Bill Dubuque (Księgowy).

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: DC Comics

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?