Neill Blomkamp chce stworzyć sequel Elizjum!

Neill Blomkamp mający na swoim koncie takie filmy jak: Dystrykt 9, Chappie, a od niedawna zajmujący się tworzeniem filmów krótkometrażowych, w rozmowie z portalem Screen Rant przyznał, że chciałbym zrealizować sequel Elizjum z 2013 roku:

Elizjum to jeden z tych filmów, który uważam, że mógłbym zrobić lepiej. Moim zdaniem, gdyby ten obraz wziąć na warsztat i przenieść go do świata ukazanego w filmach Oats Studios (mowa o serii filmów krótkometrażowych zrealizowanych przez Blomkampa – przy. autora), to można byłoby zrealizować coś zdecydowanie ulepszonego. Przede wszystkim udałoby się stworzyć rzecz dobrze przemyślaną, precyzyjną, ze wszystkimi elementami tematycznymi, jakie pragnąłem ująć. Nadal uwielbiam jednak montaż Elizjum. Podział i walka występująca pomiędzy poszczególnymi warstwami społecznymi z uwzględnieniem kosmicznego pierścienia, niezwykle do mnie przemawia. Chciałbym powrócić do tego i stworzyć kolejny film w świecie Elizjum. Myślę, że teraz mógłbym uwypuklić i rozjaśnić wiele kwestii oraz motywacji bohaterów. Moim zdaniem, potrafiłbym to zrobić jak należy.

Zobacz również: Dystrykt 10 ma szansę powstać? Neill Blomkamp opowiada o swoich planach

https://www.youtube.com/watch?v=NBMKkDBGDc4

Opis dystrybutora filmu Elizjum: W roku 2154 obok siebie żyją: bardzo bogaci ludzie na sztucznej stacji Elizjum i reszta na przeludnionej, zniszczonej Ziemi. Sekretarz Rhodes (Jodie Foster) za wszelką cenę chce zachować luksusowy styl życia obywateli stacji. Ziemianie podejmują próby przedostania się na Elizjum. Jeden z nich Max (Matt Damon) zgadza się podjąć niebezpieczną misję, która może nie tylko ocalić jego życie, ale także wprowadzić równowagę na świecie.

Źródło: Slash Film / Ilustracja wprowadzenia: TriStar Pictures

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?