Mega Man trafi na duży ekran? Znamy nazwiska potencjalnych reżyserów!

The Hollywood Reporter donosi, że kultową grę Capcom z lat 80. zatytułową Mega Man mogą wyreżyserować twórcy Suma, czyli Henry Joost i Ariel Schulman. Obaj mężczyźni, mający także na swoim koncie trzecią i czwartą odsłonę Paranormal Activity oraz Nerve z 2016 roku (w rolach głównych wystąpili: Emma Roberts i Dave Franco), mieliby również stworzyć scenariusz do nadchodzącego filmu. Produkcją ma zająć się studio Chernin Entertainment we współpracy z gwiazdą Herosów, Masimem Oką. Wytwórnia 20th Century Fox starała się zabezpieczyć prawa do Mega Mana przez niemal dwa lata, lecz w tym czasie nie zanotowano zbyt dużych postępów.

https://www.youtube.com/watch?v=3ufVQIUEiYc

Mega Man to seria gier wideo, która zadebiutowała w 1987 roku na NES, a także pojawiła się na inne konsole m.in. PlayStation 4 czy Xbox One. Łącznie powstało ponad 130 tytułów. Swoją popularność zawdzięcza niesamowitemu protagoniście, bogatemu światowi oraz ścieżce dźwiękowej. Capcom dostrzegając ów potencjał produkowało w kolejnych latach liczne sequele i spin-offy. Powstały również seriale anime (pierwsza seria powstała w 1994 roku, a kolejna ma się pojawić w 2018 roku) i mangi. Głównym bohaterem Mega Mana jest android o imieniu Rock, który powstał w laboratorium dr Lighta. Gdy dr Willy stał się złoczyńcą zagrażający światu, Rock został przerobiony na robota bojowego, by zapobiec jego niecnym knowaniom.

Źródło: Heroic Hollywood, ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Capcom

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?