• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Portal The Hollywood Reporter donosi, że wytwórnia Universal Pictures zabiega o obsadzenie Channinga Tatuma (21 Jump Street, Magic Mike) w głównej roli reboota Van Helsinga. Ponowne pokazanie historii tego bohatera jest częścią planu rozwinięcia Dark Universe, które zostało wykreowane przez studio, a pierwszą produkcją wchodzącą w jej skład jest Mumia z Tomem Cruisem (aktor zresztą był brany pod uwagę do roli Van Helsinga w 2012 roku - przyp. autora). Wokół projektu głośno zrobiło się już w lutym bieżącego roku, gdy scenariusz, który mieli przygotować Eric Heisserer (Nowy początek) i Jon Spaihts (Doktor Strange) został przekazany do opracowania Danowi Mazeau'owi (Gniew tytanów). W tym czasie Alex Kurtzman i Chris Morgan byli wyznaczeni na producentów tego widowiska, lecz sytuacja może niebawem ulec zmianie po kiepskim odbiorze wspomnianej już Mumii.

Abraham Van Helsing jest postacią z powieści Drakula Brama Stokera, którą wydano w 1897 roku. Był zaciekłym wrogiem transylwańskiego hrabiego posiadającym wiedzę na temat okultyzmu oraz znającym skuteczne sposoby walki z wampirami. Przez lata wizerunek tej postaci ulegał ciągłym zmianom. Po raz pierwszy na duży ekranie zagrał go Edward Van Sloan w 1931 rok. Od tamtej pory wcielali się w niego m.in. Peter Cushing (seria o Drakuli wyprodukowana przez Hammer Film Productions), Laurence Olivier (Drakula z 1979 roku), Anthony Hopkins (Drakula z 1992 roku), Christopher Plummer (Drakula 2000) oraz Hugh Jackman (Van Helsing z 2004 roku).

Dark Universe współtworzą Alex Kurtzman (Mumia) oraz Chris Morgan (Szybcy i wściekli 8). Do zespołu dołączy także: Christopher McQuarrie (seria Mission: Impossible, Podejrzani), David Koepp (Wojna światów, Park Jurajski) oraz Bill Condon (Piękna i Bestia), który wyreżyseruje Bride of Frankenstein na podstawie scenariusza dostarczonego przez Koeppa. Jego premiera zaplanowana jest na luty 2019 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: ComingSoon.net

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.