• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Złote Maliny znalazły prawdopodobnie swojego pierwszego mocnego kandydata. 9/11 to nadchodzący film z Charliem Sheenem i Whoopi Goldberg, który przedstawia historię ataku terrorystycznego w Nowym Jorku z punktu widzenia osób znajdujących się w wieżowcach World Trade Center. Fabuła zaprezentuje historię pięciu osób, które utknęły w windzie i próbują przetrwać. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że data 11 września odcisnęła wielkie piętno na amerykańskim społeczeństwie i nic dziwnego, że publikacja zwiastuna 9/11 rozgrzała amerykański Twitter do czerwoności, z tym wyjątkiem, że twórcy musieli stawić czoła negatywnemu odbiorowi na portalach społecznościowych i w części mediów.

charlie sheen nine eleven movie elevatorfot. kadr z trailera 9/11

"Boże, zwiastun 9/11 z Ch. Sheenem jest bardziej niż obraźliwy. Wygląda jak bardzo kiepsko zrobiony film telewizyjny. Coś okropnego"

"Obejrzałem zwiastun filmu 9/11 z Charliem Sheenem. Jest okropny i maniplujący i sprawia, że jestem wściekły na wszystkich biorących udział w produkcji"

"Film Charliego Sheena, 9/11, Kompletne Bezguście i Niesamowicie Niepotrzebny"

"Charlie Sheen i Whoopie Goldberg w filmie o 9/11? Poważnie? Dlaczego?"

"Serio, kto wpadł na pomysł, że Charlie Sheen w filmie o 9/11 to dobry pomysł?"

Zobacz również: Polacy współtwórcami efektów specjalnych do Atomic Blonde!

To tylko niektóre z komentarzy z Twittera, które przytaczają amerykańskie media. Jak widać, uwagę użytkowników serwisów społecznościowych zwraca kiepska realizacja, niski budżet oraz niefortunna obsada, bo kojarząca się raczej z repertuarem komediowym (Ch. Sheen, Whoopi Goldberg, Luis Guzman). Najczęściej komentowana jest obecność enfant terrible Hollywood Charliego Sheena, dla którego jest to pierwszy kinowy film po tym jak ogłosił, iż jest nosicielem wirusa HIV, ale przede wszystkim w związku z jego opiniami sprzed lat, w których negował oficjalną wersję wydarzeń. Dosyć powściągliwe są media, gdyż większość portali ogranicza się do samej suchej notki o zwiastunie. Najmocniej zaprezentowany materiał komentuje Zack Sharf w Indiewire, który już teraz określa film mianem obraźliwego, gdyż jego zdaniem reżyser Guigui wydaje się sprowadzać wielką tragedię, jako pretekst dla fabuły thrillera katastroficznego, a zbliżający się upadek wież służy za podbijający emocje element odliczania czasu przed upływem, którego postaci z filmu muszą się wydostać, by przeżyć. Na koniec pozostaje więc Wam zapoznanie się z niesławnym zwiastunem 9/11:

Reżyserem filmu jest Martin Guigui, który nie dał się poznać, jako wielki filmowiec takimi produkcjami jak Grabarz, Lewy casting czy The Bronx Bull. Scenariusz 9/11 oparto o sztukę teatralną Elevator, która powstała na bazie prawdziwych wydarzeń. Obsada swoje CV ma całkiem niezłe, bo są nominowani lub nagradzani prestiżowymi statuetkami Whoopi Goldberg, Charlie Sheen, Jacqueline Bisset, Bruce Davison oraz dosyć znani Luis Guzman (Narcos), Gina Gershon (Informator), Wood Harris (Avon Barksdale z Prawa ulicy) czy Olga Fonda (Pamiętniki Wampirów, Agent X). 

Film zadebiutować ma 8 września 2017 roku.

Źródło: the wrap.com; indiewire.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i prowadzi bloga "Salonik filmowy". Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.