Advertisement

Warner Bros. zapowiada nowe filmy na podstawie komiksów DC! | SDCC 2017

Fani uniwersum kinowego DC mają co świętować – na Comic Conie w San Diego, studio Warner Bros. zapowiedziało masę nowych produkcji na podstawie komiksów DC! W ciągu najbliższych kilku lat zobaczymy między innymi takie filmy jak Suicide Squad 2, Flashpoint, Green Lantern Corps czy Batgirl.

O kilku z tych filmów było już wiadomo, ale nie zostały one oficjalnie zapowiedziane. Największą niespodzianką wydaje się zapowiedź Flashpoint; komiksowy odpowiednik opowiadał alternatywną historię stworzoną przez Flasha, w której to młody Bruce Wayne umiera – Batmanem staje się Thomas Wayne, a Jokerem Martha Wayne. Projekt wciąż nie ma reżysera, choć ostatnio mówi się sporo o kandydaturach Matthew Vaughna oraz Roberta Zemeckisa. Jeśli chodzi o pozostałe filmy, podejrzewano już wcześniej, że produkcja Batgirl zacznie się w 2018 roku z Jossem Whedonem na stołku reżyserskim. Prace nad takimi projektami jak Suicide Squad 2 czy Justice League Dark są w toku, ale nie wiadomo do końca, kiedy można spodziewać się rozpoczęcia zdjęć. The Batman, jak wiadomo, został sporo opóźniony ze względu na zmianę na stołku reżyserskim – Bena Afflecka zastąpił Matt Reeves. 

Justice league

Zobacz również: Marvel vs DC – czyli dlaczego jednym się udaje, a drugim nie.

Shazam swoją premierę ma mieć 5 kwietnia 2019 roku. Green Lantern Corps planowany jest na 2020 rok, a scenariusz napisać ma David S. Goyer (trylogia Mroczny Rycerz). Oficjalnej zapowiedzi doczekał się również sequel Wonder Woman. Na razie nie wiadomo co z takimi filmami jak Nightwing, Man of Steel 2, Gotham City Sirens czy Black Adam, o których od jakiegoś krążą plotki na temat bycia w fazie produkcji. Poza filmami aktorskimi, fani uniwersum DC dostaną kilka pełnometrażowych animacji – Batman: Gotham by Gaslight, Suicide Squad: Hell to Pay, Death of Superman oraz Reign of the Supermen; wszystkie animacjie mają pojawić się w ciągu najbliższych 2 lat.

Źródło: heroichollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: dccomics.com

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?