• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

W czasie panelu dotyczącego nowej części Łowcy Androidów, na San Diego Comic-Con, twórcy ujawnili szczegółową linię czasową ujawniającą wydarzenia, które działy się przez ostatnie 30 lat w świecie omawianego filmu. A więc pozwala zrozumieć co działo się między Łowcą Androidów Ridleya Scotta, a Łowcą Androidów 2049 Denisa Vielleneuve.

Oczywiście wszystkie informacje, które znajdziecie poniżej, nie zawierają spoilerów i nie ujawniają co Deckard porabiał przez ostatnie 30 lat. Dzięki nim będziecie mogli lepiej zrozumieć świat, który zobaczycie na srebrnych ekranach już 6 października w filmie Łowca Androidów 2049.

 

Linia czasowa:

2018

Po krwawym buncie bojowej drużyny Nexus 6, który miał miejsce na pozaziemskiej kolonii, replikanci zostali uznani na Ziemi za nielegalnych.

2019

Prototypowa replikantka Rachael oraz oficer Rick Deckard, łowca androidów, razem uciekają z Los Angeles.

2020

Po śmierci założyciela Eldona Tyrella, korporacja Tyrell przygotowuje do sprzedaży nowy model replikantów - Nexus 8. Mają być używane poza Ziemią. W przeciwieństwie do poprzednich modeli, które miały wbudowany 4-letni okres życia, Nexus 8  jest pozbawiony tego limitu. Ponadto posiadają oczne implanty do łatwej identyfikacji.

2022 Zaciemnienie

Gdzieś na wschodnim wybrzeżu zostaje zdetonowany Impuls elektromagnetyczny nieznanego pochodzenia. Na długie tygodnie miasta zostają zamknięte. W Stanach Zjednoczonych wszelkie elektroniczne dane zostają zniszczone lub uszkodzone. Na całym świecie następuje krach giełdowy. Zaczyna brakować żywności. Zaczynają pojawiać się przeróżne teorie dotyczące przyczyny Zaciemnienia, jednak żadna z nich nie zostaje udowodniona. Najpopularniejsza z nich: wina replikantów.

2023 Prohibicja Replikantów

Rządy wprowadzają bezterminowy zakaz produkcji replikantów. Modele Nexus 6, ze względu na swój 4-letni okres życia, zostają zlikwidowane. Nexusy 8 przechodzą na emeryturę. Te, które mogą, ukrywają się.

2025

Idealistyczny naukowiec, Niander Wallace, zostaje pionierem w udoskonaleniu genetycznie modyfikowanej żywności, a swoimi patentami dzieli się za darmo. Dzięki swoim badaniom doprowadza do zakończenia globalnego kryzysu. Jego firma, Wallace Corporation, E&C, rozszerza się na cały świat, a także na inne pozaziemskie kolonie .

2028

Niander Wallace przejmuje to co zostało po bankructwie korporacji Tyrell.

2030

Niander Wallace udoskonala Tyrellowską inżynierię genetyczną i metody przeszczepu pamięci. Dzięki nim replikanci będą  bardziej posłuszni i lepiej kontrolowani.

2036

Prohibicja Replikantów zostaje zniesiona. Wallace prezentuje nową linię udoskonalonych replikantów - Nexus 9.

2040, pierwsze lata 40.

Policja Los Angeles angażuje dodatkowe zasoby aby wzmocnić obecnie istniejącą jednotę Łowców Androidów. Ich zadaniem jest zlokalizowanie nielegalnych replikantów i ich likwidację.

2048

...

2049

Gdy wracamy do Los Angeles, minęło 30 lat od wydarzeń z pierwszego filmu. Zmiana klimatu doprowadziła do dramatycznego podniesienia się poziomu mórz. Wzdłuż wybrzeża zbudowano ogromny mur chroniący miasto. Los Angeles jest jeszcze trudniejszy do zamieszkania niż wcześniej. Panuje w nim bieda i choroby. Zamieszkują go ludzie, którzy nie zdołali wyruszyć na pozaziemskie kolonie. Żywią się tylko zmodyfikowaną genetycznie żywnością wyprodukowaną przez Wallace'a, którą można kupić na ulicach w automatach.

łowca androidów 2049 goslingfot. materiały prasowe

Zobacz również: Warner Bros. zapowiada nowe filmy na podstawie komiksów DC! | SDCC 2017

Opis: Trzydzieści lat po wydarzeniach z pierwszego filmu, nowy łowca androidów, Oficer K (Ryan Gosling), członek LAPD, odkrywa tajemnicę, która może pogrążyć ludzkość w chaosie. Odkrycie K rozpoczyna misję, jaką jest odnalezienie Ricka Deckarda (Harrison Ford), pierwszego łowcę, który zaginął trzydzieści lat temu.

Obsada: Ryan Gosling, Harrison Ford, Robin Wright, Dave Bautista, Ana de Armas, MacKenzie Davis, Carla Juri, Sylvia Hoeks, Jared Leto

Za reżyserię filmu odpowiada Denis Villeneuve. Autorami scenariusza są Hampton Fancher i Michael Green. 

Źródło: Collider.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Aleksandra Czekaj

Aleksandra Czekaj

Redaktor

O mnie:

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Z wykształcenia dziennikarz i amerykanista.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.