• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Są filmy które scenariusza nie mają w ogóle (słynny przypadek Quantum of Solace), są takie w których podczas seansu nie specjalnie go widać oraz takie, przy których aktorzy podczas pracy na planie bawią się tak dobrze, że dodają do skryptu coś od siebie. Improwizacje to naturalna część aktorstwa dzięki której mogliśmy oglądać bardzo dużo iście ikonicznych scen. Wiemy już, skąd wziął się słynny kolega z pracy (więcej TU) z Thora: Ragnarok, jednak reżyser Taika Waititi poszedł o krok dalej. Powiedział bowiem, że to na pewno nie jedyny tekst, którego nie było w początkowym scenariuszu. Improwizacja ma bowiem dotyczyć 80 % (!) padających w filmie kwestii. Sam Waititi mówił:

Moja metoda pracy jest taka, że często stoję za kamerą bądź bardzo blisko niej krzycząc do ludzi coś w stylu: Powiedz to, powiedz to! Powiedz to w taki sposób! Mogę praktycznie podać całą linię dialogową takiemu Anthony'emu Hopkinsowi i nie mam z tym problemu.

Mark Ruffalo po zakończeniu któregoś z dni zdjęciowych podszedł do mnie z miną mówiącą: Co my tu jeszcze robimy? Czemu nas nie wyrzucili? Robimy niesamowite rzeczy z tym filmem. Gdzie jest ten telefon?

Opis: Wieści o kłopotach w ojczyźnie sprawiły, że Thor powrócił do Asgardu. Po przybyciu okazuje się, że władza Lokiego, nadal podszywającego się pod Odyna, doprowadziła do licznych problemów, m.in do uwolnienia samej Heli. Kiedy Thor się z nią spotyka, dochodzi między nimi do walki, w wyniku której zostaje on wypędzony na Sakaar - barbarzyńską planetę, rządzoną przez czarującego, lecz nikczemnego Grandmastera. Tam poznaje ukrywającą się na planecie Valkyrię, która zapoznaje Thora z rządzącym. Asgardczyk staje się gladiatorem, zostaje pozbawiony swoich włosów oraz młota Mjolnira, a na arenie spotyka najsłynniejszego zawodnika w historii planety - Hulka.

Obsada: Chris Hemsworth (Thor), Tom Hiddleston (Loki), Mark Ruffalo (Hulk), Idris Elba (Heimdall), Anthony Hopkins (Odyn), Cate Blanchett (Hela), Jeff Goldblum (Grandmaster), Tessa Thompson (Valkyrie), Karl Urban (Skurge), Sam Neill, Benedict Cumberbatch (Doktor Strange).

Reżyserem filmu jest Taika Waititi. Za scenariusz odpowiadają Christopher Yost i Craig Kyle. Thor: Ragnarok wejdzie do naszych kin 3 listopada 2017 roku.

źródło: ScreenRant.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z trailera/Disney

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.