• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Niedawno do kin zawitał wojenny dramat Christophera Nolana, Dunkierka, który z miejsca zdobył spore uznanie zarówno pośród recenzentów, jak i widzów. Wśród tej drugiej grupy znalazł się także żyjący dzisiaj uczestnik wydarzeń przedstawionych w filmie, 97-letni Walijczyk, Ken Sturdy. Podczas operacji Dynamo jako członek Brytyjskiej Marynarki Wojennej pomagał w ewakuacji żołnierzom otoczonym przez niemieckie siły. Jego pełne łez słowa, które wypowiedział po seansie, możemy uznać za najlepszą rekomendację filmu:

Nigdy nie sądziłem, że zobaczę to jeszcze raz. Czułem, jakbym znowu tam był. Film nie zawierał zbyt dużej ilości dialogów. Nie potrzebował ich, ponieważ opowiadał historię wizualnie w sposób bardzo prawdziwy.

Pełną wypowiedź weterana znajdziecie poniżej:

Zobacz również: Dunkierka - recenzja filmu Christophera Nolana!

Obsada produkcji Dunkierka wytwórni Warner Bros. Pictures, którą Nolan nakręcił na podstawie własnego, oryginalnego scenariusza, składa się zarówno z początkujących aktorów - Fionna Whiteheada (debiutant), Jacka Lowdena (W potrzasku. Belfast '71), Aneurina Barnarda (Citadel) i gwiazdy sceny muzycznej, czyli Harry'ego Stylesa (lidera zespołu One Direction), jak również doświadczonych filmowców - niedawnego zwycięzcy Oscara, Marka Rylance'a (Most szpiegów), Kennetha Branagha (Walkiria), Cilliana Murphy'ego (Incepcja), Jamesa D’Arcy'ego (Atlas chmur) i Toma Hardy'ego (Zjawa)

Dunkierka trafiła do polskich kin 21 lipca.

Źródło: independent.co.uk / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Dominik Dudek

Dominik Dudek

Redaktor

O mnie:

Zagorzały fan Tarantino, Scorsese i Inárritu. Poza tym uwielbia dobrego rocka lat 70-tych i 80-tych. Sam również próbuje swoich sił jako wokalista.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.