Sequel Wonder Woman z premierą już w 2019 roku!

Warner Bros. Pictures nie próżnuje i idzie za ciosem! Po świetnych opiniach krytyków i widzów, jak i przewyższającym oczekiwania wyniku w światowym box office, włodarze wspomnianej wytwórni ogłaszają premierę sequela filmu Wonder Woman!

Warner Bros. liczy na to, że w najbliższej przyszłości wynik finansowy Wonder Woman przekroczy barierę 800 milionów dolarów. Jest to więc najlepszy bodziec do tego, aby pójść naprzód z kontynuacją przygód Diany Prince. Według doniesień film przejmie datę 13 grudnia 2019 roku, dotychczas zajmowaną przez Niezatytułowany Film Warner Bros. Co za tym idzie, będzie to prawdopodobnie jedna z aż czterech produkcji bazujących na komiksach DC, jakie ukażą się w roku 2019. Pozostałe filmy pojawią się 5 kwietnia, 14 czerwca i 1 listopada, jednak nie wiadomo o jakie produkcje konkretnie chodzi.

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że Warner zamierza wypuszczać po 3-4 filmy rocznie, tak aby we w miarę krótkim czasie nadrobić zaległości w stosunku do konkurencji. W tym roku w kinach zobaczymy jeszcze Ligę Sprawiedliwości, a na następny jedyną oficjalnie zapowiedzianą produkcją jest Aquaman, z premierą w grudniu. Warner ma więc trochę czasu na przemyślenie odpowiedniej taktyki dla swojego uniwersum komiksowego.

Najprawdopodniej jedną z dat zarezerwowanych na rok 2019, przygarnie The Batman. O pozostałe dwie ubiegać się więc mogą: Legion Samobójców 2, Flashpoint, Batgirl, Shazam!, Justice League Dark czy Green Lantern Corps. Rok 2020 też zapowiada się pracowicie, bowiem wytwórnia zaklepała już daty 14 lutego, 3 kwietnia, 5 czerwca i 24 lipca. Warto też wspomnieć, że prócz oficjalnie zapowiedzianych na San Diego Comic-Con produkcji, Warner ma w planach też takie projekty, jak Gotham City Sirens, Nightwing, Black Adam i sequel Człowieka ze stali, a nie wykluczone jest, że zapowiedzą coś jeszcze.

Scenariusz do Wonder Woman 2 już powstaje, a sam film ma opowiedzieć historię dziejącą się podczas Zimnej wojny pomiędzy USA, a ZSRR. Patty Jenkins najprawdopodobniej powróci na stanowisko reżysera. Potwierdzono już, że wraz z Geoffem Johnsem pracują nad wspomnianym scenariuszem. W sequelu Gal Gadot powtórzy tytułową rolę, a Chris Pine ma powrócić jako Steve Trevor.

Źródło: Variety / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?