• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Tom Hardy znany przede wszystkim z ról w Mroczny Rycerz Powstaje oraz Mad Max: Na drodze Gniewu wystąpi w głównej roli w filmie My War Gone By, I Miss it So, który opowie o wojnie na terenie byłej Jugosławii. Obraz oparty będzie na książce o tym samym tytule wydanej w 1999 roku przez angielskiego dziennikarza i wojenego korespondenta, Anthony'ego Loyda i przedstawi jego doświadczenia związane z dokumentowaniem wojny. 

Tak prezentuje się oficjalny opis książki:

Urodzony w dystyngowanej rodzinie przesiąkniętej wojskowymi tradycjami, wychowany na wojennych opowieściach i rodzimych wzorcach, Anthony Loyd pragnął doświadczyć wojny na własnej skórze. Opuścił zatem Anglię w wieku 26 lat, aby udokumentować konflikt w Bośni. Przez trzy kolejne lata był świadkiem bezlitosnego zabijania i pełnych chaosu starć na europejskiej ziemii, w samym środku zmagań między Serbami, Chorwatami oraz Bośnianinami. Uzależniony od adrenaliny oraz widoku zbrojnych walk, powrócił do domu, aby stoczyć długą, osobistą walkę związaną z używkami. 

Fot. .thedailybeast.com

Zobacz również: TOP 12: Tom Hardy - najlepsze role

Tom Hardy, w jednym z wywiadów, wypowiedział się na temat dzieła Loyda:

My War Gone By jest brutalną i wrażliwą historią przedstawiającą naturę uzależnienia i doświadczenia wojny. Byłem mocno dotknięty pracą i słowami oraz przeżyciami Anthony'ego. Jest to dla mnie ważny głos i niewątpliwie ważna książka.

Reżyserem i producentem filmu będzie Gavin O'Conor, z którym Hardy miał już okazję pracować na planie Wojownika

Żródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Dominik Dudek

Dominik Dudek

Redaktor

O mnie:

Zagorzały fan Tarantino, Scorsese i Inárritu. Poza tym uwielbia dobrego rocka lat 70-tych i 80-tych. Sam również próbuje swoich sił jako wokalista.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.