Kto wyreżyseruje nowego Bonda? Poznaj głównych kandydatów!

Dwa dni temu poznaliśmy datę premiery 25. filmu o przygodach Jamesa Bonda. Wiadomo również, choć wciąż oficjalnie tego nie potwierdzono, że do tytułowej roli powróci Daniel Craig. Teraz najważniejsze pytanie brzmi: kto stanie za kamerą? 

Spekulowano, że być może będzie to Christopher Nolan, bądź Edgar Wright, jednak przed chwilą Deadline poinformował o krótkiej liście potencjalnych reżyserów. Są to: Yann Demange, Dennis Villeneuve  oraz David Mackenzie.

Villeneuve Demange Mackenzie

Zobacz również: Tom Hardy jako James Bond? Christopher Nolan jest na tak!

Demange w 2014 roku nakręcił elektryzujący thriller z Jackiem O’Connellem zatytułowany W potrzasku. Belfast ’71. Teraz reżyser pracuje z Matthew McConaugheyem nad kryminałem White Boy Rick. Villenueve ma już na koncie nominowany do Oscara film sci-fi pt. Nowy początek, a w październiku na srebrne ekrany trafi jego najnowsza produkcja zatytułowana Łowca Androidów 2049. Z kolei Mackenzie jest reżyserem również nominowanego w tym roku przez Akademię Filmową filmu zatytułowanego Aż do piekła. Teraz przygotowuje się do pracy nad filmem Outlaw King opowiadającym o szkockim królu Robercie the Bruce, postaci znanej nam z filmu Braveheart.

Mimo, że nowy Bond nie ma jeszcze tytułu ani żadnych potwierdzonych nazwisk w obsadzie, wiemy, kto zajmie się pisaniem scenariusza. Zrobią to Neal Purvis i Robert Wade, którzy pracowali już razem przy Casino Royale, Quantum of Solace, Skyfall oraz Spectre. Produkcją zajmą się Barbara Broccoli oraz Michael G. Wilson. Premiera nowego filmu o Bondzie zaplanowana jest na 8 listopada 2019 roku.

Źródło: deadline / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?