• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Kuba Czekaj, jeden z najzdolniejszych reżyserów młodego pokolenia, powraca z filmem ponoć jeszcze bardziej oryginalnym niż debiutancki Baby Bump. Oto przedsmak w postaci zwiastuna Królewicza Olch, który pojawi się w kinach 18 sierpnia.

Opis dystrybutora: Wybitnie utalentowany chłopak jest oczkiem w głowie apodyktycznej matki. Ich więź jest nierozerwalna, są razem przeciwko całemu światu. To jednak tylko pozory… Podczas gdy on pragnie być zwykłym nastolatkiem, matka wymusza na nim udział w międzynarodowym konkursie naukowym. Gdy on marzy o kolegach i pierwszej dziewczynie, ona przeprowadza ich do innego miasta, by mógł studiować na uniwersytecie. Wszystko zmienia się, kiedy w ich życiu nagle pojawia się mężczyzna, a nastoletni geniusz przestaje być w centrum wszechświata.

Zobacz również: Baby Bump - recenzja awangardowego filmu z Polski

Obsada: Stanisław Cywka, Agnieszka Podsiadlik, Sebastian Łach, Agnieszka Stachurska, James Fordham, Bernhard Schütz, Bogusława Jantos, Anna Podolak.

Królewicz Olch do tej pory pokazywany był na festiwalach filmowych. Film Kuby Czekaja znalazł się między innymi w programie tegorocznego Berlinale oraz zeszłorocznego 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, gdzie otrzymał Nagrodę Jury Młodych.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i prowadzi bloga "Salonik filmowy". Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.