• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie, zanim w kinach pojawi się Najlepszy, nowy film jednego z najważniejszych polskich reżyserów ostatnich lat, Łukasza Palkowskiego. Wiemy już jednak czym twórca Bogów oraz reżyser pierwszego sezonu Belfra zajmie się później. Weźmie na warsztat Hardą, historyczną powieść Elżbiety Cherezińskiej, której główną bohaterką jest córka pierwszego władcy Polski Mieszka I i siostra Bolesława Chrobrego, Świętosława.

Zobacz również: 42. Festiwal filmowy w Gdyni - poznaj listę filmów w konkursie głównym i Innym Spojrzeniu

Polski Instytut Sztuki Filmowej ogłosił ostatnio listę produkcji, które uzyskają dofinansowanie w nadchodzący sezonie. Film Palkowskiego znalazł się właśnie na tej liście. Zanim jednak dowiemy się więcej o produkcji, warsztat reżysera przyjdzie nam podziwiać w filmie Najlepszy czyli historii inspirowanej życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Podwójny Ironman. Produkcję będzie można obejrzeć na Festiwalu w Gdyni, a do szerokiej kinowej dystrybucji trafi 17 listopada tego roku. W kwestii adaptacji Hardej nie mamy jeszcze żadnych informacji odnośnie daty premiery czy obsady.

Fot. Tomasz Bołt

Opis powieści Harda wydawnictwa Zysk i S-ka: 

Mężczyzna, którego kocha. Ogień, który rozpala. Królestwa, którymi włada.

Świętosława od dziecka była harda. Od najmłodszych lat, wraz z bratem Bolesławem Chrobrym, uczyła się niuansów politycznej gry. Miała stać się pionkiem w układzie sojuszy swego ojca, księcia Mieszka. Jej ambicje sięgały znacznie dalej. Chciała zostać królową.

Los okazał się nieprzewidywalny. W drodze na dwór męża spotkała kogoś, kto zawładnął jej sercem. Czy jest w stanie spełnić swe ambicje i kochać? Stawka jest wysoka – przyjaciele zmieniają się we wrogów, miłość w nienawiść. Sakrament w klątwę.

Harda to opowieść o kobiecie niezwykłej, której losy nierozerwalnie wplatają się w dzieje Polski, Szwecji, Danii, Norwegii i Anglii. Namiętności, walka o tron, krwawe bitwy oraz zniewalające historie to królestwo, po którym Elżbieta Cherezińska porusza się z lekkością i drapieżnością sokoła.

źródło: Niezależna.pl / ilustracja wprowadzenia: fragment ryciny autorstwa Jana Matejki

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.