Drugi film o Simpsonach nadal ma szanse powstać?

Od premiery pierwszego filmu o Simpsonach minęło ponad 10 lat, natomiast na małym ekranie pojawi się niebawem dwudziesty dziewiąty sezon serialu o dość nietypowej rodzinie. Portal Entertainment Weekly przeprowadził wywiad ze scenarzystką i producentem Alem Jeanem oraz reżyserem Davidem Silvermanem, czyli ludźmi odpowiedzialnymi za pełnometrażowy obraz zatytułowany Simpsonowie: Wersja kinowa z 2007 roku. Próbowano m.in. dowiedzieć się, jakie są szanse na powstanie kolejnej części filmu kinowego. Silverman nastawiony był bardzo optymistycznie do tego pomysłu:

Bardzo chciałbym, aby powstał kolejny film. Jednak daleko nam do jego zrealizowania. Rozmawiamy o tym i o tamtym. Rozważamy wszystko, ale póki co nic się nie dzieje. To dość zniechęcające, bowiem nie mamy czym wypełnić jednocześnie filmu oraz serialu.

Al Jean przyznał, że pomysły, jakie dotychczsa przedstawili okazały się „jedynie niejasnymi posunięciami, wybadaniem możliwości”. Dodał przy tym wzmiankę o „bardzo wczesnym stadium projektu”. Teraz wiadomo, iż takim pomysłem na fabułę było porwanie Simpsonów przez Kanga i Kodosa oraz wywiezienie ich na Rigel 7. Pierwotnie miał to być odcinek 24. sezonu, lecz dostrzeżono wtedy jego potencjał, który można było wykorzystać do pełnometrażowego filmu i dlatego wstrzymano się z jego emisją. Ostatecznie wykorzystano ten zamysł w 26. sezonie serialu. Jean wskazał też inne przeszkody stojące na drodze realizacji kolejnego filmu o Simpsonach:

Są rzeczy, które wciąż nas powstrzymują. Nie chcielibyśmy zbyt mocno ryzykować z budżetem, dlatego zamierzamy poczekać na odpowiedni moment. Poza tym, nie chcemy robić tego filmu dla pieniędzy. Zależy nam, aby był on przede wszystkim dobry. Musimy być więc pewni, że przygotujemy go należycie.

https://www.youtube.com/watch?v=XPG0MqIcby8

Źródło: Collider / Ilustracja wprowadzenia: 20th Century Fox

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?