• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Mads Mikkelsen wyraził zainteresowanie zagraniem głównej roli w nadchodzącym filmie o Doktorze Doom realizowanym przez wytwórnię 20th Century Fox. W marcu aktor ujawnił, że brał udział w przesłuchaniu do reboota Fantastycznej Czwórki w reżyserii Josha Tranka, lecz nie wskazał o jaką rolę się wówczas ubiegał. Uwzględniając jednak poprzednie kreacje Mikkelsena tj. Le Chiffre'a w Casino Royale czy Dr. Hannibala Lectera w serialu Hannibal, wielu ma nadzieję zobaczyć go jako Doktora Dooma.

W wywiadzie dla Screen Geek podczas London Film and Comic-Con w zeszły weekend, Mikkelsen wyraził chęć zagrania złowieszczego Doktora Dooma, zwłaszcza, że dotychczas takiego kroku nie podejmowano, a przynajmniej w takiej skali:

Tak, to bardzo interesujące. Eksperymentują z przygotowywaniem historii czarnego charakteru. Zobaczymy, czy tego dokonają. Nic mi nie wiadomo o tym, że coś takiego przygotowali w przeszłości. Nie zrobili tego z Jokerem ani z Pingwinem. Przekonamy się, co z tego wyjdzie. 

Redaktor przeprowadzający wywiad zapytał też aktora o jego kwalifikacje do zagrania szwarccharakteru:

Cóż, moim zdaniem nie ma postaci idealnej, w tym sensie, że każda jest niczym moneta posiadająca dwie strony. Tak, są oni złoczyńcami. Hannibal jest taki, lecz jednocześnie bardzo go lubimy. Myślę, że każda postać - dobra czy zła, powinna mieć po trochu każdą z cech i tego właśnie aktor poszukuje w danym bohaterze.

doctor doom marvel moviesFot. Marvel

Zobacz również: Nadchodzi solowy film o Doktorze Doom | SDCC 2017

Doktor Doom, stworzony przez Stana Lee i Jacka Kirby'ego, po raz pierwszy pojawił się na kartkach komiksu Fantastyczna Czwórka #5 w 1962 roku. Doktor Victor von Doom to naukowiec, którego celem jest podporządkowanie Ziemi i zniewolenie ludzi. Twarz Dooma została pokryta bliznami podczas jednego z eksperymentów, lecz winą obarcza Reeda Richardsa. Dlatego Doom zmuszony jest teraz nosić metalową maskę. Poza tym, że jest geniuszem, posiada również specjalną zbroję, która zwiększa jego siłę. Ponadto para się magią. Potrafi przenieść własną świadomość do cudzego ciała oraz podróżować w czasie.

Po raz pierwszy w Doktora Dooma wcielił się Julian McMahon w filmie Fantastyczna Czwórka z 2005 roku, a później w sequelu z 2007 roku. W 2015 roku, w kolejnej odsłonie o tych superbohaterach, omawianego złoczyńcę zagrał Toby Kebbell.

Źródło: Screen Rant / Ilustracja wprowadzenia: Screen Rant

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.