Miasteczko Halloween – powstanie komiksowy sequel animowanego widowiska!

Kontynuacja znanego na świecie filmu Tima Burtona, a mowa tutaj o wydanym w 1993 roku animacji Miasteczko Halloween, jest już w drodze. Jednakże wygląda na to, iż pojawi się w formie komiksowej. Tak podaje portal THR. Wydawca mang, Tokyopop nabył prawa do stworzenia sequela obrazu. W związku z tym w komiksie zatytułowanym Nightmare Before Christmas: Zero’s Journey widzowie dostaną możliwość spotkania się z bezsprzecznie najbardziej ulubionym bohaterem filmowego pierwowzoru, a mowa tutaj o eterycznym psie wabiącym się Zero, który jest lojalnym kompanem Jacka Skellingtona. Historia przedstawi podróż wspomnianego czworonoga podczas jego zgubienia się w Miasteczku Gwiazdka.

MV5BYjkxNDZjNDQtMDZhMS00ZTZmLTliNGItYWJmNTNjMDdmNWQ5XkEyXkFqcGdeQXVyNTAyNDQ2NjI. V1

Zobacz również: Jessica Jones – J.R. Ramirez w obsadzie 2. sezonu!

Opowieścią zajmie się DJ Milky, ilustracje zaś sporządzi studio DICE. Tokyopop poprzednio wydało komiksową wersję historii przedstawionej w filmie, a nadchodzące dzieło będzie jej kontynuacją. Nightmare Before Christmas: Zero’s Journey trafi na sklepowe półki wiosną 2018 roku.

Miasteczko Halloween to pierwsza animowana produkcja nominowana do Oscara za najlepsze efekty specjalne. Ponadto wspomniana produkcja jest również pierwszą animacją poklatkową w pełni skonwertowaną do tego formatu. Warto też dodać, iż Miasteczko Halloween wyreżyserowane przez Henry’ego Selicka zarobiło globalnie 75 milionów dolarów.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Disney Enterprises, Inc.

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?