• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Ostatni tydzień był dla nas niezwykle urodzajny, jeśli chodzi o materiały związane z najnowszym filmem Darrena Aronofsky'ego. Wpierw otrzymaliśmy informację, że film na ekranach kin zadebiutuje o miesiąc wcześniej niż planowano, potem reżyser ogłosił, iż wystąpi z mother! w konkursie głównym na festiwalu w Wenecji, a na dokładkę zaserwował nam 30-sekundową zajawkę w postaci teasera, jednocześnie zapowiadając premierę pełnego zwiastuna na 8 sierpnia. Było więc gorąco i zakładam, że część z was nadal nie potrafi ochłonąć po tym Blitzkriegu. Ale to dobrze, nie chłońcie, gdyż teraz rozpali was kolejna rzecz. W przenośni i dosłowni, bo co innego przychodzi na myśl, gdy oglądamy Javiera Bardema w płomieniach?

20562839 1442572112503583 1522853301 nFot. Facebook/Darren Aronofsky

Zobacz również: Nieznane filmy znanych reżyserów #5 - Darren Aronofsky

Powyższy plakat daje nam jasno do zrozumienia, że Aronofsky dziarsko podąża do wyznaczonego sobie celu. Grafika została utrzymana w oleistym stylu swojego poprzednika, choć wybrzmiewają z niej całkowicie odmienne emocje. Bo o ile Jennifer Lawrence dzieląca się ze swoim niewidomym adoratorem własnym sercem została ukazana na tle dzikiej acz harmonijnej natury, o tyle Javier Bardem jest trawiony przez płomienie, czyli przymiot destrukcyjnego (a żeby było zabawniej, również życiodajnego) żywiołu, jakim jest ogień. W dzierżonej przez aktora kuli widzimy ponadto zniekształcony wizerunek kobiety (Jennifer, czy to ty?), co wskazywać może zarówno na jej zniewolenie jak i na poświęcenie mężczyzny, który własnym ciałem zasłania dostęp do bezpiecznej próżni. Która z tych interpretacji okaże się prawdą? A może jeszcze jakaś zupełnie inna nam wkrótce wpadnie? Przekonamy się zapewne dopiero 15. września, o ile oczywiście polscy dystrybutorzy pójdą za przykładem swoich amerykańskich kolegów...

Źródło: Facebook/Darren Aronofsky / Ilustracja wprowadzenia: Facebook/Darren Aronofsky

 

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Rene Clair, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.