• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Sceny walki w Atomic Blonde to prawdziwy majstersztyk filmowej kaskaderki. Reżyser David Leitch nie mógł uwierzyć z jakim zapałem Charlize Theron przygotowuje się do scen walki. Specjalnie dla niej wymyślił trwającą siedem i pół minuty sekwencję akcji, która nakręcona była tylko jedną kamerą.

Aktorka, która trenowała kiedyś balet, na potrzeby filmu podjęła się morderczego programu ćwiczeń – po pięć godzin dziennie przez trzy miesiące. Uczyła się nie tylko korzystania ze swojej fizyczności, ale również skomplikowanej choreografii scen walk, dzięki którym popisy Lorraine Broughton wyglądają naprawdę imponująco. Theron rozpoczęła trening zaledwie dwa miesiące po zakończeniu zdjęć do Mad Maxa: Na drodze gniewu i ćwiczyła w pomieszczeniach 87Eleven Action Design. Jej sparing partnerem bywał często Keanu Reeves, przygotowujący się do Johna Wicka 2. Aktor przyznał:

Charlize potrafi spuścić niezły łomot.

Zobacz również: Atomic Blonde - recenzja najlepszego akcyjniaka wakacji!

Atomic Blonde oparte jest na komiksie Oni Press spod pióra Antony'ego Johnstona. Ilustracje do wspomnianej powieści graficznej sporządził Sam Hart.

Opis dystrybutora (kino): Berlin, czasy Zimnej Wojny. Brytyjska specjalistka zostaje przerzucona do komunistycznej stolicy Niemiec w celu odnalezienia zabójców swojego partnera i odzyskania listy podwójnych agentów.

W obsadzie Atomic Blonde znajdują się następujące gwiazdy: Charlize Theron - Lorraine Broughton, James McAvoy - David Percival, John Goodman - Agent CIA, Til Schweiger - niesprecyzowana dotąd rola, Eddie Marsan - Spyglass, Sofia Boutella - Sandrine, Toby Jones - Gray, James Faulkner - C, Jóhannes Haukur Jóhannesson - Yuri Bakhtin i Roland Møller - Beckmentov.

Atomic Blonde pojawiła się w polskich kinach 28 lipca 2017 roku.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Rewers

Tomasz Rewers

Redaktor naczelny

O mnie:

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik. Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Kratosa, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury. Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.