the old guard background Advertisement

Gra cieni – szpiegowski przebój z Azji od 11 sierpnia w kinach. Zobacz zwiastun!

Gdyby wskazać współczesną kinematografię, która udanie korzysta z kina gatunkowego inspirując się wydarzeniami z przeszłości czy opowiadając o  tematyce ważnej społecznie, to oczywistym wyborem byłaby południowokoreańska. 11 sierpnia trafi do polskich kin Gra cieni, jeden z zeszłoroczonych hitów tamtejszego kina, czyli kino szpiegowskie w kostiumie historycznym. Reżyserem jest Jee-woon Kim, reżyser takich filmów jak: Ujrzałem diabła, Opowieści o dwóch siostrach czy Likwidatora z Arnoldem Schwarzeneggerem.

Zobacz również: TOP 5 – najlepsze filmy Jee-woon Kima

gra cieni plakat

Opis dystrybutora: Lata 20-te XX wieku, Korea znajduje się pod japońską okupacją. Lee Jung-chool, były członek koreańskiego ruchu oporu, a teraz oficer japońskiej policji, otrzymuje specjalną misję zinfiltrowania ruchu walczącego o niepodległość Korei. Policjant poznaje się z Kim Woo-Jinem, handlarzem dziełami sztuki, który w rzeczywistości jest lokalnym przywódcą ruchu oporu. Choć obaj mężczyźni znają swoją prawdziwą tożsamość i intencje, podejmują ryzykowną grę. Gdy członkowie ruch oporu wyruszają do Szanghaju, żeby zdobyć materiały wybuchowe, które mają zamiar podłożyć w siedzibie japońskiego rządu w Seulu, Lee Jung-Chool i japoński oficer Hashimoto wyruszają za nimi w pościg. Nagle okazuje się, że informację o planowanych działaniach wyciekają z obu stron, ale nikt nie ma pojęcia kim są informatorzy.

https://www.youtube.com/watch?v=HCS51o6TODE

Zobacz również: Dlaczego warto oglądać kino koreańskie?

W filmie występują lokalne gwiazdy: Yoo Gong (Zombie Express), Song Kang-ho (Snowpiercer, Zagdka zbrodni), Byung-hun Lee (Terminator Genisys, Ujrzałem diabła). Partnerują im: Yeong-joo Seo, Ji-min Han, Hee-soon Park.

Gra cieni była koreańskim kandydatem do Oscara oraz jest pierwszym koreańskojęzycznym filmem Warner Bros.

Źródło: youtube.com/ ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?