• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Księżniczka Leia, w którą wcielała się Carrie Fisher, była postacią niezwykłą i istotną dla historii uniwersum Gwiezdnych wojnach. Jak się jednak okazuje nie wszystko, co dotyczy tej bohaterki, zostało wyjaśnione w książkach, filmach czy komiksach. W komentarzu reżyserskim do wydania Gwiezdnych wojen: Nowej nadziei z 2004 roku, wspominającym o dokonaniach Leii Organy, pojawiła się wzmianka o tym, że posiada ona tytuł doktora. Tą informacją podzieliła się Dr. Becca Harrison z Uniwersytetu w Glasgow po przeczytaniu książki Dr. Carolyn Cocca zatytułowanej Superwomen: Gender, Power, and Representation, gdzie zawarto poniższe stwierdzenie:

Młoda, dziewiętnastoletnia, w podobnym wieku co Luke, lecz zamiast bycia farmerką i naiwną idealistką z odległej planety, okazała się bardziej wyrafinowana. Była panią senator, politykiem, kobietą sukcesu, która w dodatku zdobyła tytuł doktora w wieku 19 lat i rządziła ludźmi będąc u władzy. Potrzebowaliśmy aktorki mlodej i emanującej autorytetem... oraz potrafiącą rozkazywać facetom.

Zobacz również: Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi - zdaniem odtwórcy roli Finna film wniesie większą różnorodność!

Na premierę Gwiezdnych wojen: Ostatniego Jedi, w którym zobaczymy Carrie Fisher w roli Generał Organy, musimy czekać do 15 grudnia 2017. Reżyserią i scenariuszem zajmie się Rian Johnson (Looper: Pętla czasu). Szczegóły fabuły nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że w kolejnej części ponownie zobaczymy: Marka Hamilla, Adama Drivera, Daisy Ridley, Johna Boyegę, Lupitę Nyong'o, Oscara Isaaca, Domhnalla Gleesona, Anthony'ego Danielsa, Gwendoline Christie oraz Andy'ego Serkisa. Do obsady dołączyli także: Benicio Del Toro, Laura Dern oraz Kelly Marie Tran.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Lucasfilm

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.