Król Lew – matka Simby i pawian Rafiki obsadzeni! Znamy już pełną obsadę?

Obsada aktorskiej wersji Króla Lwa w reżyserii Jona Favreau stale się powiększa. Do ekipy aktorskiej dołączyli właśnie John Kani (Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów) oraz Alfre Woodard (Luke Cage). Kani podłoży swój głos pawianowi Rafiki, zaś Woodard przypadnie w zaszczycie rola matki Simby – Sarabi. 

Znalezione obrazy dla zapytania Alfre Woodard John Kani

Obsada omawianej adaptacji live-action składa się obecnie z: Donalda Glovera (CommunityAtlanta), który wcieli się w młodego lwa, Simbę, Setha Rogena (Sausage Party) w roli Pumby, mniej znanego Billy`ego Eichnera w roli Timona oraz Jamesa Earla Jonesa (seria Gwiezdne Wojny). Temu ostatniemu panu przypadnie rola Mufasy. Warto tutaj dodać, że aktor podłożył głos pod wypomnianego bohatera w animowanym pierwowzorze wydanym w 1994 roku. Niedawno ujawniono też, że w roli lwicy Nali, miłości Simby, Jon Favreau najchętniej usłyszałby wokalistkę Beyonce. Prawdopodobne jest również, że w postać złowieszczego wuja Simby – Skazę wcieli się Chiwetel Ejiofor. Wydaje się więc, że główna obsada widowiska została już wybrana i pozostaje tylko czekać na jej oficjalne potwierdzenie przez twórców filmu. 

Znalezione obrazy dla zapytania Alfre Woodard John Kani

Zobacz również: Gwiezdne Wojny: Epizod IX, Indiana Jones 5, Król Lew i inne filmy Disneya z datami premier!

The Lion King będzie jedną z kolejnych wielkoekranowych adaptacji live-action disnejowskich baśni, która dołączy do grona takich produkcji jak: CzarownicaKopciuszekPiękna i Bestia czy Księga dżungli. Wszystkie osiągały do tej pory zaskakująco dobre recenzje oraz cieszyły się dużym uznaniem wśród widzów. Warto tutaj dodać, że Król Lew, podobnie do nadmienionej Pięknej i Bestii, zawierać będzie oryginalne piosenki z animowanego pierwowzoru. Poza tym Disney i Favreau przygotowują również kontynuację Księgi dżungli.

Wydana w 1994 roku animacja Król Lew to jedna z najbardziej pamiętnych bajek dla dzieci i dorosłych w całej historii kinematografii. Obraz zarobił 968,8 milionów dolarów, z czego 422,8 milionów dolarów pochodzi z samej Ameryki. Film zdobył dwa Oscary – za Najlepszą piosenkę, którą okazał się utwór Eltona Johna pt. Can You Feel the Love Tonight, oraz muzykę autorstwa Hansa Zimmera. Animację uhonorowano także dwiema nagrodami Grammy.

Źródło: The Wrap / Ilustracja wprowadzenia: Disney

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?