• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Cezary Jurkiewicz, prezes Polskiej Fundacji Narodowej, w wywiadzie dla stacji wPolsce.pl podzielił się z nami kilkoma frapującymi informacjami. W planach instytucji jest bowiem nakręcenie kilku filmów dotyczących najnowszej historii Polski, w tym tak ważnych dla polskiej tożsamości wydarzeń jak Powstanie Warszawskie oraz wojna polsko-bolszewicka z 1920 roku. Na tę chwilę szczególnie interesująco prezentuje się ten pierwszy koncept, a to dlatego, że do jego realizacji przymierza się żywe legendy Hollywood, czyli Clinta Eastwooda oraz Mela Gibsona. Ta dwójka miałaby sprezentować ekipie filmowej m.in. małe wsparcie finansowe oraz scenariuszowe, które wywindowałyby projekt fundacji do rangi iście amerykańskiej!

Sam koncept na ten film rysuje się już dość frapująco, albowiem w centrum wydarzeń miałby on osadzić amerykańskich żołnierzy i ich rolę w Powstaniu Warszawskim. Co więcej, produkcja otrzymała nawet swój własny tytuł, który brzmi Jerusalem Avenue. Rozmowy z aktorami-producentami aktualnie trwają, a ustalenia z nimi podjęte poznamy gdzieś na jesieni obecnego roku.

Poniżej prezentujemy pełny wywiad z Jurkiewiczem:

Źródło: Telewizja wPolsce / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Gran Torino

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Rene Clair, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.