Znamy scenarzystę filmu „Sandman”!

Wytwórnia New Line Cinema od bardzo dawna rozwija swój projekt pt. „Sandman” i wygląda na to, że prace w końcu ruszyły do przodu. Portal The Hollywood Reporter donosi, że właśnie zatrudniono Erica Heisserera do sporządzenia scenariusza obrazu. Stanowisko reżysera projektu „Sandman” ciągle obejmuje Joseph Gordon-Levitt. Film będzie stanowić adaptację komiksu pod tym samym tytułem autorstwa Neila Gaimana.

„Sandman”, który został wydany nakładem DC Comics’ Vertigo, doczekał się aż 75 tonów. Pierwszy z nich pojawił się już w 1989 roku. Epizodyczna antologia Gaimana koncentrowała się na alegorycznym bohaterze, którym był Sen. W papierowym pierwowzorze pojawili się również bracia i siostry wspomnianej postaci, znani jako Nieskończoność (Śmierć, Pragnienie, Rozpacz, Delirium, Zniszczenie i Przeznaczenie).

Debiutem reżyserskim Gordona-Levitta był obraz „Don Jon” wydany w 2013 roku. W produkcji wystąpili: Scarlett Johansson, Julianne Moore, Tony Danza, Brie Larson oraz wspomniany powyżej aktor.

Sandman 2

Eric Heisserer znany jest przede wszystkim fanom obrazów grozy. Filmowiec napisał scenariusze m.in. do „Oszukać przeznaczenie 5 3D”, „Coś” i „Koszmaru z ulicy Wiązów”. Jednakże Heisserer jest odpowiedzialny również za teksty do thrillera Briana De Palmy pt. „Lights Out” i widowiska science-fiction Denisa Villeneuve – „Story of Your Life”. Filmowiec związany jest także z produkcją Jamesa Wana – „The Conjuring 2”.

Dzieło „Sandman” to tylko jedna z wielu zbliżających się filmowych adaptacji prozy Neila Gaimana. Na przykład John Cameron Mitchell przeniesie na srebrny ekran krótką powieść pt. „How to Talk to Girls at Parties”. Gwiazdami produkcji są Elle Fanning, Nicole Kidman i Alex Sharp. Ponadto Gaiman współpracuje z Bryanem Fullerem w celu zekranizowania jego bestsellerowej książki, a mowa tutaj o „American Gods”.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wyróżniająca – materiały prasowe

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?