• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

Choć Twój Vincent do szerokiego obiegu trafi dopiero na początku października, to już teraz uczestnicy wrocławskich Nowych Horyzotnów przynoszą nam wspaniałe wieści - takiej rzeczy jeszcze w życiu nie widzieliśmy. Polsko-brytyjski duet reżyserski Kobiela-Welchman zafundował nam bowiem pierwszą w historii kinematografii animację, która w pełni korzysta z olejnej stylistyki malarskich postimpresjonistów. Tak, nie przesłyszeliście się - każda z 65 000 klatek została własnoręcznie pomalowana przez 125 różnych artystów. Szach mat Pixar.

Lecz jeśli, tak jak ten niewierny Tomasz, nie wierzycie w zapewnienia widzów, to twórcy przygotowali specjalnie dla was nowy, kinowy zwiastun, który rozwieje wszystkie wątpliwości. Uważajcie, bo to zaprawdę wielka rzecz!

Twój Vincent to na wpół biograficzna opowieść o jednym z najsłynniejszych malarzy w historii Vincencie van Goghu, której niuanse zaprezentują nam postacie z jego obrazów. Wszystko, każdy najmniejszy element, każde najmniej znaczące słowo zostało tu zainspirowane właśnie twórczością oraz prywatnymi tropami holenderskiego artysty, przez co eksploracja jego geniuszu przybierze dość kompleksowego charakteru. Za obraz odpowiada dwójka utalentowanych animatorów Dorota Kobiela (Mały listonosz, Listy Chopina) oraz Hugh Welchman (Piotruś i Wilk, Magiczny fortepian), którzy przed Vincetem współpracowali już dwukrotnie. Czy zatem za trzecim razem osiągną tę przysłowiową sztukę? Nam przyjdzie się przekonać o tym dopiero 6 października. No chyba, że doczłapaliście się na Nowe Horyzonty...

Źródło: Youtube / Ilustracja wprowadzenia: kadr ze zwiastuna

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas

Multikino rodzina 1200x200

 


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.