• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Wypuszczony do kin w 2014 roku remake nie wypadł za dobrze i dziś nikt nie mówi o kręceniu sequela. Zamiast tego producenci z nostalgią wspominają oryginalne filmy. Dokładnie na temat ich procesu powstawania, odbioru oraz wpływu na kulturę opowie już wkrótce przygotowywany obraz dokumentalny zatytułowany Robodoc: The Creation of Robocop. Produkcja ma zawierać ponad 90 nagranych specjalnie na jej potrzeby wywiadów z najważniejszymi twórcami, takimi jak Paul Verhoeven, Ray Wise czy Fred Dekker. Omówione zostaną tajniki przygotowania pierwszych trzech części Robocopa oraz wpływ samej postaci na popkulturę. Jak całość się zapowiada możecie zobaczyć już teraz, w aż 6 minutowym zwiastunie. 

Choć warto też pamiętać, że w Polsce już dawno temu ukazało się 2-płytowe, eleganckie wydanie pierwszej części Robocopa, na którym załączono całą masę filmów dokumentalnych, dogłębnie opowiadających o procesie konceptualnym jak i samej produkcji filmu. Obecnie edycja ta jest trudno dostępna, lecz jeśli uda wam się ją znaleźć, to na pewno warto wejść w jej posiadanie. 

Zobacz również: Bardziej ludzcy niż ludzie

źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: Orion Pictures

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krzysztof Warzała

Krzysztof Warzała

Dziennikarz

O mnie:

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur. Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.