AdvertisementJack O’Connell w roli mężczyzny skazanego na śmierć przez pomyłkę

Legalność kary śmierci budzi kontrowersje na całym świecie. Głównym argumentem jej przeciwników jest to, że zawsze jest możliwość pomyłki, a rzekomy sprawca może być niewinny. Ten temat chce poruszyć w swojej najnowszej produkcji Edward Zwick, twórca Ostatniego Samuraja, Wichrów namiętności czy Jack Reacher: Nigdy nie wracaj. Oparta na faktach historia przedstawia nam losy Amerykanina Camerona Todda Willinghama skazanego na karę śmierci za zabójstwo swoich trzech córek, przez zaprószenie ognia w swoim domu.

Znalezione obrazy dla zapytania cameron todd willingham

Zobacz również: Gdyńska premiera filmu Twój Vincent uczci 70 lat polskiej animacji

Willingham nigdy nie przyznał się do winy, nie został też ułaskawiony. Łzy i rozpacz z powodu utraty córek nie przekonały ławy przysięgłych do niewinności oskarżonego. Zbyt dużo faktów przemawiało przeciwko niemu – był kryminalistą, znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną, namawiał żonę do aborcji. Jednak najmocniejszym argumentem prokuratora były zeznania świadków, którzy widzieli Willinghama wybiegającego samemu z mieszkania, mimo że najstarsza córka obudziła go z krzykiem, a jej ciało znaleziono potem w jego sypialni. 8 stycznia 1992 roku, Willingham został skazany na karę śmierci, którą wykonano 12 lat później wstrzykując do organizmu truciznę.

Inspiracją do stworzenia scenariusza Trial by Fire był artykuł Davida Granna z The New Yorkera. Co więcej wiadomo już co nieco o aktorach – w rolę Willinghama wcieli się Jack O’Connell (Kumple, To właśnie Anglia), z kolei Elizabeth Gilbert, gospodynię domową walczącą o uwolnienie Willinghama zagra Laura Dern (Park Jurajski, Twin Peaks, Gwiazd naszych wina). Zdjęcia do filmu ruszą już 2 października w Atlancie.

Źródło: deadline.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Wielbiciel francuskich komedii i ogromny fan Gwiezdnych Wojen. W wolnych chwilach lubi oderwać się od rzeczywistości przy dobrych animacjach

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?