• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

W latach 50. dygnitarzom Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego na pewno nie było do śmiechu, ale dziś, to co z nich pozostało ubawi się do rozpuku oglądając film The Death of Stalin. Skąd to wiemy? A no zobaczcie poniższy zwiastun, a wszystko stanie się jasne!

Za reżyserię filmu odpowiedzialny będzie szkocki reżyser Armando Iannucci (mało szkockie nazwisko, no ale co poradzisz). Nie będzie to jednak klasyczna czarna komedia, albowiem pomiędzy wierszami mamy być podobno w stanie wyczytać sarkastyczne uwagi autora na temat dzisiejszego świata polityki, które wcale nie musi zbytnio różnić się od realiów komunistycznej Rosji. Sama fabuła skoncentruje się na wydarzeniach tuż po wywinięciu kity przez Wielkiego Wodza i próbach jego współtowarzyszy do zagarnięcia jak największej cząstki przywilejów dla siebie. No i oczywiście próbach uniknięcia stryczka, bo i dla niektórych Stalin był gwarantem długiego i szczęśliwego życia.

Prócz reżyserii Iannucci zajmie się również przygotowanie skryptu do spółki z Davidem Schneiderem oraz Ianem Martinem. Premiera przewidziana jest na 20. października obecnego roku. O dziwo ta data zbiega się z rocznicą zapoczątkowania w Polsce okresu tzw. odwilży gomułkowskiej, ale chyba nikt na to nie wpadł planując terminarz...

Źródło: Youtube / Ilustracja wprowadzenia: kadr ze zwiastuna

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Rene Clair, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.