• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Ogłoszony w 2013 roku rozbrat Hayao Miyazakiego z kinem zabolał pewnie większą część widowni, a tę drugą przyprawił o stan depresyjny. Bo niby każdy kiedyś musi odejść na bardziej lub mniej zasłużoną emeryturę, ale Hayao? On mógłby robić filmy do grobowej deski i nadal trzymałyby poziom (in your face Ridley). Niemniej jednak teraz możecie odrzucić smutki w kąt, albowiem mistrz Miyazaki powraca! A raczej dopiero powróci wraz ze świeżą animacją założonego przez twórcę, legendarnego Studia Ghibli.

HaurunoUgokuShiroFot. kadr z filmu Ruchomy Zamek Hauru

Tych informacji dowiadujemy się z ogłoszenia Studia, dzięki któremu do szkoleń, a następnie pracy przy pełnometrażowym projekcie, zostanie wytypowana określona liczba szczęśliwców. Co prawda nie wiemy czym ten projekt miałby być, jakich aspektów miałby dotyczyć i w które miejsca ludzkiej duszy miałby się zapuszczać, ale sam fakt rozpoczęcia prac w tym zacnym gronie już powinien rozpalać nasze zmysły. Jest to tym bardziej radosna nowina, gdyż jeszcze przed paroma laty sam Miyazaki niechętnie wypowiadał się o przyszłości swojego studia, delikatnie sugerując, iż pełny metraż to już nie ich broszka. Oczywiście w tym czasie powstał chociażby gorąco przyjęty Czerwony żółw, ale był on projektem dalece wyemancypowanym, wepchniętym w ręce zgniłych kapitalistów z Zachodu, zatem to także stanowiło niejako sugestię zmiany priorytetów. Sugestię, która teraz została obalona! Liczymy na więcej wieści już wkrótce!

Źródło: firstshowing.net / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Spirited Away: W krainie Bogów

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Rene Clair, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.