• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Legenda miejska głosi, iż Leonardo DiCaprio zawdzięcza swoje imię wizycie matki aktora w jednym z włoskich muzeów, gdzie akurat wystawiana była sztuka słynnego człowieka renesansu Leonardo da Vinci. Podobno gdy kobieta - będąc oczywiście w ciąży z młodym Leosiem - akurat spojrzała na jego obrazy, to przyszła gwiazda po raz pierwszy dała znać o swoim istnieniu. Jeśli to prawda, to być może DiCaprio już wkrótce zrealizuje swoje przeznaczenie. W planach wytwórni Paramount lub Universal oraz Appian Way jest bowiem adaptacja książki Waltera Isaacsona pt. Leonardo da Vinci i to właśnie gwiazdor Zjawy miałby przywdziać jego szaty.

beurs van berlage da vinci mona lisa 0Mona Lisa autorstwa Leonarda da Vinci

Pomiędzy Paramount a Universal wstawiłem słowo "lub", albowiem deal jeszcze nie jest przesądzony i nie wiadomo do kogo trafią odpowiednie prawa. Tak czy owak za ścisłą produkcję ma odpowiadać studio założone przez DiCaprio, czyli wspomniane Appian Way. I to też miałoby ułatwić aktorowi wcielenie się w słynnego artystę, którego malarska przeszłość naznaczona jest przez Mona Lisę oraz Ostatnią Wieczerzę. Czy tak też będzie w rzeczywistości? Na to liczę, gdyż - jak to mawia pewien klasyk - miecz przeznaczenia ma dwa końce: jednym z nich jesteś ty, a drugim...

Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Titanic

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Rene Clair, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.